Jedenásť saleziánov si obnovilo svoje rehoľné sľuby

(Štôla, Kežmarok, 21. augusta 2014) – Vo štvrtok 14. augusta v dedinke Štôla v krásnom zariadení Vila Tatry obnovilo sedem saleziánov svoje rehoľné sľuby na ďalšie obdobie života v prítomnosti provinciála Jozefa Ižolda a formátorov Jozefa Skalu a Bohuša Levka. Matej Fabián z Bratislavy (2r. ponovicát), Peter Boško z Humenného (3r. ponoviciát), Jozef Martinek (3r. ponoviciát), Jozef Peržeľ (3r. ponoviciát), Michal Cedzo z Novej Dubnice (2r. teológie), Peter Chodelka od Piešťan (koadjútor), Daniel Holúbek z Bratislavy (3r. ponoviciát) a Vlado Plášek z Bratislavy (1r. teoógie).

Deň predtým na záver duchovných cvičení v Kežmarku obnovili sľuby aj štyria ďalší saleziáni: Ján Straka z Pažite (1r. teológie), Marek Vaško zo Šamorína (1r. teológie), Peter Roth zo Spišskej Soboty (1r. teológie) a Tomáš Danko (1r. teológie). Modlime sa za nich, aby boli verní svojmu povolaniu.

Vlado Plášek SDB

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.