Jej piesne vťahujú ľudí do modlitby. Rozhodla sa ich uverejňovať na sociálnej sieti

(Bratislava, 13. decembra 2023) – Saleziánka Jana Obalová založila na facebooku nový profil PiesNím, kde sa autentickými piesňami delí o kúsok svojho sveta a poukazuje na krásu Boha. Nany, ako ju volajú, je sestrou od roku 2015 a večné sľuby zložila v roku 2021. Dúfa, že sa jej piesní chytia šikovní mladí ľudia a spravia kvalitnejšie nahrávky.

Čo ťa podnietilo založiť si nový profil s projektom PiesNím?

PiesNím som spravila, lebo viacerí ľudia ma prosili, či im nejakú pieseň nahrám, pošlem, dám im akordy…, že by ju radi počúvali a spievali. Prišlo mi to ako fajn nápad, spraviť to takto hromadne. Ak sa pieseň niekomu bude páčiť, môže si ju spokojne spievať, použiť v zbore alebo kapele. Myslím, že mladí majú ohromné dary a vedia aj z jednoduchých piesní, pridaním rôznych nástrojov, vytvoriť niečo vskutku očarujúce.

Aký je tvoj zámer, čo ľudia môžu očakávať?

Ja sa modlím piesňami. To čo vnímam, prežívam, pochopím, jednoducho vyspievam. PiesNím je takým podelením sa o tento kúsok môjho sveta, v ktorom by som chcela aj iným poodhaliť, aký krásny je Boh. Spievať s Ním a pre Neho. Tak trošku aj dúfam, že sa tých piesní chopia šikovní mladí a spravia kvalitnejšie nahrávky. Aby boli počúvateľnejšie pre náročnejších a hudobne obdarenejších ľudí.

Kedy si v sebe objavila tento umelecký talent?

Piesne som si vymýšľala od mala. Tvárila som sa, že spievam anglické texty, ale boli to také moje motanice. Vnímam okolo seba veľmi veľa talentovaných ľudí, omnoho talentovanejších odo mňa. Preto som si aj dlho myslela, že si musím svoje piesne nechať iba pre seba, že je to iba môj štýl, akým sa prihováram Bohu. Ale keď som ich len tak príležitostne niekde zaspievala, zistila som, že ľudí vtiahli do mojej modlitby, že sa im páčili, že ich chceli počuť a spievať. A všetci mi vraveli, že mám veľký dar.

Zo začiatku som to veľmi neprijímala, lebo sa mi to zdalo také normálne, že viem vytvoriť nejakú pieseň, veď sa to samé akoby tlačí von. Myslela som, že to tak má každý. Teraz už sčasti vnímam, že to nie je celkom tak. Ak mám dar, mám ho od Boha a chcem aby On bol ním oslávený.

Máš aj nejaké plány do budúcna, vydať CD alebo zrealizovať nejaký koncert?

Nenazvala by som to plánmi – mám sny. Potešilo by ma, ak by sa mi raz podarilo piesne nahrať nejako kvalitnejšie, ale nie je to mojou prioritou.

A odkaz pre sledovateľov?

Odkaz, no asi iba: Boh je krásny. Žite s Ním a pre Neho.

Zdroj: salezianky.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.