„Jesus“ nie je len na dresoch, ale aj v srdci

(Bardejov, 29. novembra 2012) – Potlesk, skandovanie, pot, radosť, ale aj slzy v očiach. To všetko sa odohralo v treťom novembrovom víkende, keď sa v bardejovskej športovej hale stretli futbalové talenty z východného Slovenska. 

Hralo sa v dvoch kategóriách. O víťazstvo Malej Kamy súperilo osem družstiev v zastúpení s Humenným, Košicami, Michalovcami, Prešovom, Sabinovom, Šarišskými Michaľanmi, Bardejovom A a Bardejovom B. Vo Veľkej Kame nastúpili hráči zo siedmich miest, konkrétne chlapci z Humenného Prešova, Michaloviec, Košíc, Sabinova, Bardejova a Bardejova- Poštárky. 

2012_11_29_kama-vychod1.jpg

Každé ráno pred turnajom hráči nabrali duchovnú silu prostredníctvom svätej omše. Ako jednotlivci si mohli otestovať aj svoje fyzické schopnosti v sobotňajšej súťaži zručnosti a tiež tipovať výsledky zápasov v tipovačke. Celý turnaj všetkých zúčastnených sprevádzala postava Miška Magoneho, ktorý vyslovil aj tohtoročné motto turnaja: „Chlapče, chlapče, ty si ako ja kedysi.“ 

2012_11_29_kama-vychod2.jpg

V nedeľňajších finálových zápasoch pozdvihli víťazné poháre dva tímy a to v Malej Kame Humenné po zdolaní Prešova. Vo Veľkej Kame víťazstvo uniklo domácim a prvé miesto si odniesli chlapci do Sabinova. „Bolo celkom fajn, vyhrali sme, tak sa nemôžem sťažovať. Atmosféra super, hala tiež a hralo sa tiež dobre. Škoda len, že sme nemali dlhšiu večierku a tiež som sa na tej zemi veľmi nevyspal,“ zhodnotil sabinovský hráč Lukáš Rokošný. 

2012_11_29_kama-vychod3.jpg

To, že Kama nie je len o športe nám potvrdil aj hráč Michal Čurný z Bardejova: „Pocity, dojmy, no zmiešané. Bol to super turnaj, kde sme ukázali, aký sme kolektív. Aj keď nám to nešlo, na ihrisku sme sa stále podržali a hlavne povzbudili. Proste dokonalá Kama. A dúfam, že bude aj na next rok.“ 

Informovala: Beáta Cundrová

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.