Jubilejný Výstup Titusa Zemana na Veľký Fatranský Kriváň

(Žilina, 21. október 2015) – Nedeľa 4. októbra patrila veľkému saleziánovi, Božiemu služobníkovi donovi Titusovi Zemanovi. Tento rok slávime storočnicu jeho narodenia a tak sa na jeho počesť uskutočnil už tretí ročník Výstupu Titusa Zemana na Veľký Fatranský Kriváň. Tradícia, ktorá pomaly zapúšťa korene, tentokrát nabrala na svojej sláve. Akoby aj nie, veď 100 rokov narodenia sa neslávi každý deň.

2015 10 21 titus 3

Na veľkú oslavu na Fatranský Kriváň prišlo okolo 170 milovníkov hôr, medzi nimi deti, mladí i tí skôr narodení, rodinky, z blízka i z ďaleka (Trnava, Dubnica, Bratislava, Košice…). Približne 90 z nich si to poctivo odšľapali a mali tak možnosť cestou sa nielen spoznávať, či obdivovať krásu hôr, ale aj meditovať nad obetou muža, ktorý horlil za záchranu saleziánskych povolaní v rokoch prenasledovania a neváhal podstúpiť námahu a veľké riziko.

Vrcholom výstupu bola slávnostná sv. omša, ktorú celebroval don Ján Martiška, vikár slovenských saleziánov. Mračná, ktoré počas sv. omše striedali pekné výhľady, akoby sami kázali o živote, v ktorom vidíme krásy, výzvy a náš cieľ, no často však prichádzajú mračná bolesti a smútku, ktoré túto krásu zahalia. Slávnostnú atmosféru dotvoril guláš z diviny, ktorý čakal na hladných a trocha uzimených pútnikov – turistov. Okolo tohto pomyselného stola prírody vznikol priestor na zoznamovanie sa a budovanie vzťahov.

Don Titus Zeman, nech ťa Pán oslávi a obdarí titulom svätosti, aby si príkladom svojho života mohol povzbudzovať, že obeta pre druhých má význam a prináša veľké ovocie.

2015 10 21 titus 1

2015 10 21 titus 2

2015 10 21 titus 4

informoval: Peter Lukáčik SDB

foto: Miroslav Kaleta

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.