K saleziánom spolupracovníkom pribudli ďalší členovia

(Žilina, 12. decembra 2016) – Vo štvrtok 8. decembra, na sviatok Nepoškvrneného počatia Panny Márie, zložili v stredisku Žilina svoj prísľub dvaja noví saleziáni spolupracovníci. Manželia Karol a Eva Vlčkovci spoločne vykročili na cestu formácie pred dvoma rokmi.

"Pri spoznávaní tejto saleziánskej zložky sa nám najviac páčila rodinnosť a veľa vecí, ktoré vnímame ako pekné a dobré. Napríklad aj štruktúra, hoci je niekedy ťažkopádna alebo je ťažké s ňou žiť, bola pre nás zaujímavá a pozitívna. Je potrebná, lebo vďaka nej dokáže spoločenstvo žiť a fungovať. Veľké pozitívum združenia ASC vnímame v tom, že poskytuje svojim členom duchovnú podporu. Zároveň ponúka priestor pre službu," uvádzajú v rozhovore pre informačník saleziánskeho diela a priateľov dona Bosca v Žiline.

Do saleziánskej rodiny boli prijatí počas slávnostnej svätej omše, na ktorej sa zúčastnila komunita saleziánov a mnoho spolupracovníkov zo strediska Žilina. Po prísľuboch pokračovala oslava spoločnou večerou.

Zdroj: www.ascslovakia.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.