KAMA futsal v Bratislave mala dramatické finále

(Bratislava 29. novembra 2018) – „Ak neovládneš svoj hnev, ovládne on teba“, týmto heslom sa usilovali riadiť chlapci na futsalovej Malej KAME západného Slovenska. Turnaj v Bratislave na Mamateyovej vyhrali po dlhej námahe napokon Námestovčania.

Celkom 120 účastníkov z 10 saleziánskych stredísk od Námestova po Bratislavu prišlo do hlavného mesta v piatok 23. novembra 2018 ráno. Okrem zápasov v skupinách ich čakala popoludní aj duchovná obnova. Večerný program preveril tímy v netradičnejších futbalových zručnostiach a vedomostiach ako na ihrisku.

2018 11 29 kama futsal1

Druhý deň turnaja odšartovali duely o umiestnenie, po nich nasledovali semifinálové zápasy. Pri nich negradovali len výkony hráčov ale aj divákov. Najmocnejšie hrdlá mali tími z Oravy a samozrejme domáci fanúšikovia z Mamateyky. Po semifinálových zápasoch sa všetci zúčastnili svätej omše, ktorú pre nich slávil provinciál saleziánov don Jozef Ižold.

V zápase o 3. miesto tento rok uspela domáca Mamateyka a finále si zahrali tímy dva oravské tímy – Dolný Kubín a Námestovo. Po dlhej bezgólovej bitke vybojoval titul až po pokutových kopoch výber Námestova. Najlepším strelcom turnaja sa tento rok stal Tobias Lacher z Dubnice nad Váhom, ktorý nastrieľať celkovo 9 gólov. Za najlepšieho brankára bol vyhlásený Ján Urbaník, keď svojimi spoľahlivými výkonmi dopomohol Dolnému Kubínu k umiestneniu na celkovej druhej priečke.

2018 11 29 kama futsal2

2018 11 29 kama futsal3

2018 11 29 kama futsal4

2018 11 29 kama futsal5

Futbalové turnaje KAMA sa konajú v saleziánskych strediskách podľa vekových kategórií, samostatne na východnom a západnom Slovensku, napokon nechýba celoslovenský finálový turnaj.

rhsdb, informoval Martin Dyttert, foto Soňa Jantáková

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.