Kama východ má svojich víťazov. Tentokrát si chlapci zakopali pod Tatrami (+ video)

(Poprad, 4. novembra 2019) – Halová Kama privítala posledný októbrový víkend v Poprade chlapcov z východoslovenských saleziánskych stredísk. Prišli si zahrať futbal, zabaviť sa, spoznať nových ľudí a hlavne stráviť požehnaný čas v spoločenstve.

Po úvodnej svätej omši bol pre mladých v piatok pripravený večerný program v oratóriu a na cirkevnej škole. Sobota už patrila naplno športovému zápoleniu. Niektoré zápasy boli naozaj napínavé a nechýbala srdečná atmosféra. Dobrovoľníci a hráči, ktorí práve nehrali, povzbudzovali a podporovali hráčov.

„Kama sa mi veľmi páčila, okrem toho, že sme ju vyhrali, tak bola veľmi dobre zorganizovaná. Strava bola výborná, telocvičňa kvalitná, atmosféra vynikajúca a prístup všetkých organizátorov veľmi milý. Doteraz to bola určite moja najlepšia Kama a už sa veľmi teším do Prešova,“ povedal domáci hráč Jozef.

„Tohtoročná jesenná Kama sa niesla v príjemnom duchu o čom svedčí aj to, že účastníci sa nám na záver milo poďakovali. Z pohľadu organizácie Kamy musím ako dobrovoľník povedať, že všetko sa stíhalo, neboli žiadne komplikácie, všetci sa venovali hlavne tej oblasti, ktorú dostali na zodpovednosť. A aj vďaka tomu sme mohli prispieť k skvelej atmosfére a správnemu chodu celej Kamy,“ povedala dobrovoľníčka Simona.

Víťazom malej Kamy sa stal Poprad. Tesne za ním skončila Poštárka a tretie mesto patrí Prešovu. Prvé miesto z veľkej Kamy si odniesli Košice, druhé Prešov a tretie Bardejov.

Výsledky zápasov nájdete na www.kama2019.eu a viac fotiek na facebookovej stránke podujatia.

Informovala: Gabriela Jurčíková

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.