KAMA západ: Nebojte sa vystúpiť na „palubovku“!

(Dubnica nad Váhom, 21. novembra 2019) – V Dubnici nad Váhom sa počas tretieho novembrového týždňa zišli mladí saleziánski športovci zo západného Slovenska, aby si zmerali sily vo futbale. Na halovú KAMU U 19 prišlo spolu desať tímov.

Turnaj začal v piatok večer mládežníckou sv. omšou v kostole sv. Jakuba a večerným programom v Kaťáku. Chlapci vo veku 15 – 19 rokov mohli ukázať svoje umenie v žonglovaní, hlavičkovaní, či držaní činky.

Zápasy sa začali v sobotu 7.30 v mestskej športovej hale. Súťažilo sa v dvoch skupinách až do poludňajšej svätej omše, ktorá sa konala priamo v hale. Predsedajúci don Anton Červeň, jeden zo spoluzakladateľov turnaja KAMA z roku 1985, povzbudil počas homílie chlapcov, aby sa v živote nebáli vystúpiť na „palubovku“, prejaviť sa, zabojovať. „Neboj sa“ bolo aj hlavné heslo tohtoročnej KAMY.

Po obede opäť pokračovali zápasy v skupinách. Prítomnosť dubnického fanklubu pomohla vytvoriť pravú futbalovú atmosféru. O 3. miesto zabojovali Dolný Kubín a Lisková s výsledkom 1:2. Do finále sa prebojovali Žilina SOŠ s Banskou Bystricou. Po nerozhodnom stave 0:0, nakoniec vyhrala na penalty 3:2 Žilina.

Výsledky tohtoročnej KAMY:

1. Žilina SOŠ2. Banská Bystrica3. Lisková4. Dolný Kubín5. Námestovo6. Dubnica nad Váhom7. Trnava8. Mamateyka9. Žilina Oratko10. Nová Dubnica

 

Zdroj: www.saldub.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.