Kašakere trúby z Luníka IX boli na hudobnom festivale v Šastíne

(Košice, Luník IX, 22. júna 2023) – Druhú júnovú sobotu sa v priestoroch Národnej Baziliky Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne uskutočnil druhý ročník festivalu chrámových zborov Šaštínske zvony.

Na nečakanú hudobnú pozvánku saleziáni zareagovali pozitívne. Don Peter Veselský prepojil misijné dobrovoľníčky a piatich rómskych mladých z mládežníckeho zboru a vyše mesiaca sa pripravovali na štyridsaťminútové vystúpenie.

Osem piesní v rómčine a dve v slovenčine obohatili Kašakere trúby (Košické trúbky) myšlienkami z príhovorov pápeža Františka, ktoré adresoval pred takmer dvomi rokmi Rómom na Luníku IX a o deň neskôr Slovákom, ktorí putovali na stretnutie s pápežom do Šaštína. Festivalu, ktorí organizovali bratia paulíni s miestnymi nadšencami, sa zúčastnilo desať chrámových zborov z celého Slovenska.

Zdroj: lunik9.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.