Sen o knihe k storočnici sa stal skutočnosťou! Ďakujeme za vašu podporu

Koncom roka sme vás v rámci kampane prosili o podporu pre vydanie knihy k 100. výročiu príchodu saleziánov na Slovensko. Náš sen sa stal skutočnosťou a v tejto chvíli sa z jej prvých výtlačkov tešia naši darcovia.

Sto rokov je  veľký míľnik a prežívame ho s veľkou vďačnosťou a bázňou. Rozhodli sme sa preto pozrieť sa nielen do našej saleziánskej histórie, ale najmä okolo seba, na ľudí, ktorí nás obklopujú, a rozprávali sme sa s nimi o tom, ako dielo dona Bosca zasiahlo do ich životov. Ako sa aj v nich odzrkadľuje sen, ktorý mal Janko Bosco v deviatich rokoch a ktorý sa mu opakoval po celý život.

V knihe Sen, ktorý trvá nájdete príbehy saleziánov, rozhovory, svedectvá, desiatky krásnych fotografií, autorské infografiky aj 70 krátkych podelení saleziánov o to, čo pre nich znamená žiť život s donom Boscom.

Oficiálny predaj knihy spúšťame až v septembri, v tomto týždni ukončujeme rozposielanie kníh a odmien našim darcom, ktorí sa zapojili do kampane. Niektorí mohli vďaka nim spoznať saleziánsku charizmu doslova „na vlastnej koži“. Medzi odmenami totiž boli aj také lákadlá, ako výlet na ferratu v Rakúsku so saleziánskym vikárom, návšteva múzea kávy s vedúcim pastorácie saleziánskej mládeže či široko-ďaleko vychýrená pizza s ekonómom saleziánov v Bošanoch.

„Vyjadrujeme 319-krát veľké ĎAKUJEME ľuďom, ktorí nám dôverovali a zaobstarali si knihu v rámci našej kampane, prípadne nám na ňu v kampani prispeli bez nároku na odmenu. Ich dary boli pre nás kľúčové – pomohli pokryť náklady na redakčné práce, tlač a čiastočne aj grafické práce. Spoločne sme tak dokázali priniesť 317 strán, ktoré vysvetľujú princípy práce dona Bosca a na reálnych príkladoch dokresľujú, aký vplyv majú na životy mnohých,“ hovorí Zuzana Gondová, zostavovateľka knihy.

Darcovia, ktorí knihu už majú doma, nám môžu napísať svoje dojmy a postrehy na adresu media@saleziani.sk.

Knihu Sen, ktorý trvá, bude možné kúpiť počas Víkendu vďačnosti (6. – 8. 9. 2024) alebo na e-shope Vydavateľstva DON BOSCO www.donbosco.sk od septembra.

Foto: Anna Grivalská

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.