Kniha Naboso do neba – strhujúci životný príbeh štrnásťročnej Giulie s rakovinou

(Bratislava, 28. júna 2022) – Možno si niekto z nás povie: „Čo môže človek vo veku štrnásť rokov vedieť o živote? Čo sa dá stihnúť za taký krátky čas?“

To nám prezradí príbeh štrnásťročnej Giulie Gabrieliovej, ktorá ochorela na rakovinu. Jej zápisky z denníka sa stali podkladom pre knihu, ktorú vždy túžila napísať. Vydavateľstvo DON BOSCO prináša tento denník v knižnom vydanís názvom Naboso do neba. Kniha je krásnym svedectvom života mladého dievčaťa, ktoré sa síce neuzdravilo, ale od začiatku je jasné, že zvíťazilo.

Giulia zomrela večer 19. augusta 2011 doma, vo štvrti San Tomaso de‘Calvi v Bergame, práve keď sa počas Svetových dní mládeže končila krížová cesta mladých. No aj tak zvíťazila. Dva roky plné choroby zmenila na hymnus o živote, na duchovné „crescendo“, ktoré ju priviedlo k dialógu so smrťou.

Vo Vydavateľstve DON BOSCO vyšiel aj veľmi žiadaný životopis blahoslaveného Carla Acutisa, ktorý ako pätnásťročný zomrel na leukémiu v povesti svätosti. Obaja mladí, Carlo aj Giulia, nás môžu inšpirovať nevšedným kresťanským životom. Ich príbehy v knižnej podobe môžu osloviť hlavne mladých čitateľov a sú vhodné aj ako darček pri príležitosti birmovky.

Z knihy:

„Snívam o tom, že napíšem knihu, aby som ohlásila (a toto je najpodstatnejší dôvod), že Boh je tu, že je stále s nami. Keď lekári prišli na to, akú mám chorobu, povedali mi: ,Pozri, zistili sme, že je to nanešťastie zhubný nádor. Vieme to však liečiť a uisťujeme ťa, že sa uzdravíš.‘Vtedy som nechápala, prečo sa moja mama toľko modlí. Vravela som si: ,Veď sa určite uzdravím, v čom je problém? Nemusí sa toľko modliť.‘Keď sa choroba objavila druhýkrát, vtedy som konečne pochopila. Ja mám prosiť Pána, aby mi cez chemoterapiu dal milosť uzdravenia. To však nestačí – máme ho prosiť, aby nám dal silu ísť ďalej, znášať liečbu, prijať ju! Dúfam, že tento rok sa uzdravím, ale aj keby sa to nestalo, viem, že on mi je vždy nablízku a dáva mi silu napredovať. Napokon, svojím utrpením zachraňujem mnoho iných a to ma robí šťastnou.“

Vydavateľstvo DON BOSCO je súčasťou saleziánskeho diela s osobitným poslaním šíriť evanjeliové hodnoty a dobro v podobe kvalitných a hodnotných kníh. Viac na www.donbosco.sk.

Informoval: Peter Novák, Vydavateľstvo DON BOSCO

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.