Kniha skutočných príbehov o odložených deťoch, matkách v núdzi a darovanej budúcnosti

(Bratislava, 27. novembra 2023) – Dívať sa do zúfalých očí bezradnej matky a potom jej ukázať dvere, lebo „sa nedá nič urobiť“. Ani pre ňu, ani pre jej nenarodené dieťa… S tým sa Gabriele neuspokojila. A tak roky sprevádzala nešťastné tehotné ženy, ktoré nemali nijakú oporu a nijakú perspektívu. Ujímala sa detí, ktoré nemohli ostať u svojej „bruškovej“ mamy, ale dostávali sa do milujúcich rúk „srdiečkovej“ mamy a novej rodiny.

Ak sa vám dostane kniha Srdiečkové deti z dielne Vydavateľstva DON BOSCO do rúk, ponoríte sa do strhujúcich a emotívnych príbehov detí, o ktoré sa Gabriele dokázala postarať aj napriek veľkému odporu úradov a politikov. Prečítate si o bolestiach a ťažkostiach, ktoré zažívajú „krkavčie“ matky, o nevítaných, nechcených, no napokon milovaných novorodeniatkach aj o hrdinských a šťastných rodinách. A o hniezde záchrany, ktoré sa zrodilo z túžby pomáhať tým najslabším.

Autorka knihy, Gabriele Stanglová, pôsobila ako pastoračná asistentka v berlínskej nemocnici Waldfriede, kde so špecializovaným tímom podporovateľov v roku 2000 založila prvé hniezdo záchrany na svete. Za svoju neúnavnú činnosť bola ocenená Radom za zásluhy Spolkovej republiky Nemecko.

Nielen knihu, ale aj tému, ako vníma spoločnosť matky v núdzi, ako je to s hniezdami záchrany na Slovensku, akú hodnotu má ľudský život v dnešnom svete ponúkne diskusia, ktorú pripravilo Vydavateľstvo DON BOSCO a pozýva aj širokú verejnosť do kníhkupectva Martinus na Obchodnej ulici v Bratislave dňa 30. novembra o 18:00 hod. Hosťami diskusie budú Anna Ghannamová, zakladateľka Hniezd záchrany na Slovensku a don Peter Bučány, SDB. Večer bude moderovať Dado Nagy. Ste srdečne pozvaní.

Knihu Srdiečkové deti si môžete predobjednať TU.

Úryvok z knihy:„Dostalo sa jej profesionálnej pomoci, aby sa mohla znova postaviť na nohy. Viedli ju aj niesli, keď bolo treba. Toto všetko by sme jej v nemocnici nemohli poskytnúť. Teraz bývala vo vlastnom byte, mala vybavené všetky doklady a bola rozvedená. Stála predo mnou, stále trošku roztržitá, ale s celkom iným výrazom v tvári. Z jej postoja sa dalo vyčítať, že zasa našla samu seba. Hrdo držala v náručí svoje dieťa a objímala ho. Navždy tu bude pre svoje dievčatko, bude ho chrániť a opatrovať. Nikto ich od seba neodlúči. Naposledy ma objala na rozlúčku. Tá noc v nemocnici Waldfriede jej zmenila život. Bol to obrat k lepšiemu. Jordis ani ja sme si ani len nechceli predstaviť, čo by sa stalo, keby sa vtedy nedostala k nám. Nijaká iná nemocnica ju v tú noc nechcela prijať, všetci jej hovorili, že anonymné pôrody nevykonávajú. Prsty užmala skoro zodraté od telefonovania, keď jej jedna pôrodná asistentka pošepla, nech ide do Waldfriede, že tam sa jej určite ujmú. Našla k nám cestu v poslednej chvíli. Neskoro, ale nie prineskoro….“

Peter Novák, Vydavateľstvo DON BOSCO

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.