Koľkým mladým ide naozaj o Božie kráľovstvo?

(Trnava, 22. novembra 2012) – Aj tento rok sa v šiestich mestách uskutočnilo evanjelizačné turné Godzone. Odohralo sa v Košiciach, Poprade, Ružomberku, Banskej Bystrici, Trnave a Banskej Štiavnici a jeho podtitulom sa stala skratka "KIOBK", teda Ktorým ide o Božie kráľovstvo. 

Jedným z cieľov projektu je ponúknuť evanjelium a jeho posolstvo atraktívnym spôsobom. „Realizáciu projektu organizujú v mestách jednotlivé spoločenstvá v spolupráci s diecéznymi centrami,“ povedal Július Slovák, člen Godzone tímu. Na príprave projektu sa okrem 90 organizátorov podieľa asi 50 mladých z diecéz, do ktorých projekt zavíta. V Trnave sa do realizácie zapojili aj dobrovoľníci zo saleziánskeho strediska Trnava Kopánka. „Tento rok chceme ísť na hlbinu, chceme priniesť zmenu kultúry,“ charakterizoval projekt dobrovoľník Dávid Slávkovský.

Koľkým mladým ide naozaj o Božie kráľovstvo? Odpoveď na túto otázku nájdete v reportáži Saleziánskeho magazínu už čoskoro.

2012_11_22_godzone1.jpg

Informovala: Dominika Racková

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.