Košičania prežili rodinný tábor s Levím kráľom

(Košice, 3. augusta 2018) – Do troch dní vypredaný tábor pre rodiny z košických Troch hôrok sa aj tento rok konal v rekreačnom zariadení v Groń Placowka v Poľsku. Počas tretieho júlového týždňa prežili rodičia s deťmi príbeh Simby – Levieho kráľa, a prešli si všetkými nástrahami, kým sa Simba skutočne stal kráľom.

Hoci počasie počas piatich dní nebolo veľmi zhovievavé a bohaté na slnko, tábor prebiehal bez väčších obmedzení. Doobeda aj poobede bol pripravený program pre celé rodiny, aby rodičia s deťmi mohli prežiť spoločné chvíle pri rôznych aktivitách zameraných na zábavu a kreatívnu tvorbu.

Večer bol naopak venovaný výlučne rodičom, aby si oddýchli od svojich ratolestí a mohli sa v pokoji porozprávať medzi sebou alebo s inými manželskými pármi. Na deti zatiaľ dozerali a prípadne sa ich snažili uspať animátori. Okrem neformálnych rozhovorov boli súčasťou večerného programu aj diskusie v skupinkách zamerané na medzimanželské vzťahy a rôzne faktory, ktoré vplývajú na harmóniu rodinného života a otázky výchovy detí v súčasnom svete.

Záver tábora tradične končil duchovnou obnovou pre rodičov, po ktorej si obnovovali svoj manželský sľub. Animátori zatiaľ pre deti pripravili rôzne hry na takmer dvadsiatich stanoviskách. Po obnove nasledovala opekačka a zábava pri hudbe až do neskorej noci.

V sobotu doobeda po záverečnej sv. omši, vyhodnotení a spoločnej fotke bol oficiálny koniec tábora. Mnoho rodín sa však potom rozpŕchlo po okolitých atrakciách, kde si chceli ešte o pár hodín predĺžiť pobyt v Poľsku. Nakoniec sa aj sobota skončila a nezostávalo už nič iné, len sa tešiť zo zážitkov a z očakávania budúcoročného tábora.

Zdroj: 3horky.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.