Košičania putovali po stopách Titusa Zemana

(Košice, 24. augusta 2017) – V čase od 31. júla do 5. augusta sa osem odvážlivcov v sprievode saleziána Pavla Dršku rozhodlo putovať po trase, ktorou sprevádzal Titus Zeman mladých klerikov počas prvej výpravy za slobodou. Cieľom púte mladých z košickej Kalvárie bolo prosiť o nové povolania a vytrvalosť v povolaní pre saleziánov.

Ich trasa viedla zo Šaštína cez Húšky k rieke Morava. Odtiaľ sa presunuli do rakúskej dedinky Drosing a následne do Viedne. Napriek veľkej horúčave, zvládli takmer 40 km pešieho putovania i preplávanie Moravy loďou.

Druhú časť tvorila trasa cez hraničný priechod Brenner do talianskeho Vipitena. Záver putovania bol vo Vajnoroch, kde mladí zotrvali v tichej modlitbe pri hrobe dona Titusa, ako aj pri rodnom dome budúceho blahoslaveného. Počas púte nechýbal priestor na modlitbu, zdieľanie, vytváranie vzťahov, nové objavy a zážitky.

Zdroj: kalvarka.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.