Krátky film o Titusovi Zemanovi vyhral prvé miesto na festivale

(Ostrava, 22. novembra 2017) – Medzinárodný Festival dobrých správ ocenil krátky film, ktorý zachytáva životnú púť blahoslaveného Titusa Zemana. Video, ktoré malo svetu priblížiť hrdinskú obeť saleziána s názvom Titus Zeman – mučeník za duchovné povolania, získalo v kategórii krátkometrážny snímok do 15 minút prvé miesto.

Festival s desaťročnou tradíciou organizuje Sdružení Telepace a televízia Noe v spolupráci so študentmi Katolíckej univerzity v Ružomberku. Najlepšie filmy hodnotila štvorčlenná odborná porota a do hlasovania sa zapojili aj televízni diváci. Tohtoročný festival sa uskutočnil 15.-17. novembra v Ostrave.


 

Autorom výhernej snímky je saleziánsky odchovanec Roman Maturkanič, ktorý v súčasnosti pôsobí ako režisér. "Asi najväčšou výzvou bolo rozpovedať Titusov udalosťami nabitý život za tak krátky čas. Prvé miesto sme síce získali my, ale dalo by sa povedať, že je to Titusovo víťazstvo," reagoval na výsledky súťaže autor.

O strih a grafickú stránku filmu sa postaral Róbert Chovanec, člen mediálneho tímu saleziánov dona Bosca na Slovensku. "Čo sa týka archívnych materiálov, mali sme k dispozícii fotky a pár dokumentov. Do filmu sme preto zakomponovali niekoľko grafických prvkov, ktoré mu v konečnom dôsledku dodali dynamiku a súčasný nádych," povedal.

Krátky film o Titusovi Zemanovi bol ešte pred septembrovou udalosťou blahorečenia preložený do šiestich svetových jazykov a môžete si ho kedykoľvek pozrieť na saleziánskom Youtube kanáli.

red.

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.