Ktorý tím sa stal tohtoročným futbalovým majstrom saleziánskych stredísk?

(Banská Bystrica, 22. mája 2018) – Uplynulý víkend banskobystrické saleziánske stredisko zaplavilo množstvo chlapcov z rôznych kútov Slovenska. Mužstvá si prišli zmerať sily na celoslovenské futbalové finále – KAMA.

Turnaja sa zúčastnilo dokopy 12 tímov. Hráči svojou energiou a bojovnosťou napriek nabitému programu potvrdili, že futbal majú v krvi. Výkony boli pôsobivé v oboch kategóriách – u mladších i starších. V mladšej kategórii si zahralo 5 tímov, v staršej 7. Výsledky zápasov boli takmer vždy tesné. Zápasy často končili nerozhodne, prípadne s jednogólovým vedením.

V sobotu doobeda začala play-off. Do semifinále sa napokon tesne neprebojovala Banská Bystrica, ktorá celý turnaj organizovala. Obsadili však pekné piate miesto.

Vyvrcholenie prišlo v popoludňajších hodinách, keď sa vo finále staršej kategórie stretlo Námestovo so Žilinou. Napínavý a vyrovnaný súboj však nakoniec skončil víťazstvom Námestova. V kategórii mladších vo finále bojoval takisto tím z Námestova spolu s Mamateykou, ale zlaté medaily si domov odniesla bratislavská Mamateyka.

V čase oddychu medzi zápasmi si chlapci mohli pozrieť hokej slovenskej reprezentácie na MS v Dánsku, zahrať si playstation, prípadne budovať nové priateľstvá a utužovať tie staré.

„Na takýchto akciách sa mi veľmi páči, že je to príležitosť stretnúť sa so známymi z celého Slovenska a taktiež nadviazať nové kontakty. Zároveň si ale môžeme zdravo zasúťažiť. Bol to pekný víkend v jednom z najkrajších saleziánskych stredísk,“ zhodnotil hráč Jozef z Humenného.

Celým turnajom sa niesla príjemná a pokojná atmosféra. Ani mierne zrážky nepokazili hráčom a divákom náladu a dobrý pocit z tohto podujatia.

Zdroj: sbb.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.