KubCup už po 16-krát, tento raz eco friendly a ešte viac rodinnejší

(Dolný Kubín, 9. mája 2019) – V Dolnom Kubíne patrí začiatok mája už tradične volejbalu. Už po šetnástykrát prilákal obľúbený celoslovenský amatérsky turnaj zmiešaných družstiev viac než 300 mladých športovcov z celého Slovenska. Dva dni plné volejbalu v piatich kubínskych telocvičniach pre 36 tímov pripravilo takmer 70 dobrovoľníkov.

Organizátori sa rozhodli zachovať minuloročnú novinku, a tak bol turnaj rozdelený na dve kategórie: PRO & JOY. „Je to super, zahrajú si dobre všetci. Tí slabší majú viac motivácie, lebo majú rovnocennejších súperov a tí silnejší majú zase seberovných oponentov. Za mňa, perfektný nápad,“ zhodnotil rozdelenie jeden z hráčov v spätnej väzbe po turnaji.

V sobotnej základnej časti si zmeralo sily 24 tímov v štyroch JOY skupinách a 12 tímov v dvoch skupinách kategórie PRO. Po vyrovnaných a dramatických zápasoch sa do nedeľného finále kategórie PRO na gymnáziu prebojovali tímy – HIMYM z Dolného Kubína a Hity od Margity z Kňažej. V trojsetovej dráme sa v koncovke nakoniec tešil tím HIMYM. Tretie miesto obsadil tím Celebrity z Lokce.

Kategória JOY rovnako priniesla divákom krásne výmeny a vyrovnané zápasy. V boji o medaily sa v nedeľu na cirkevnej škole stretli tímy od Košíc až po Záhorie. Vo finále nakoniec zabojovali o putovný pohár Márie Dominiky Mazzarellovej tímy Fuego Košice a šaštínsky tím Muro. Z víťazstva sa napokon tešili záhoráci, tretie miesto obsadil tím Kolotočáre z Levoče. Najväčším skvostom kategórie JOY bolo vzájomné fandenie medzi tímami a priateľská rodinná atmosféra, ktorej neprekážalo ani súperenie na palubovke.

Zaujímavú novinku, ktorú ocenili aj hráči a účastníci, priniesli organizátori v KubCuviarni a pri vydávaní stravy. „Keď sme promovali na sociálnych sieťach, aby si ľudia, ak chcú, priniesli dózy na guláš alebo termohrnčeky na kávu, nečakali sme takú odozvu. Účastníci turnaja sa nápadu veľmi potešili, množstvo z nich si prinieslo dózu na jedenie a taktiež hrnček na kávu. Aj vďaka tomu sme mohli byť tento rok aspoň o trochu viac eco friendly,“ s potešením skonštatoval jeden z organizátorov.

Rovnako kvalitne sa v tomto ročníku prepracovala prítomnosť KubCupu na sociálnych sieťach. „Myslím si, že propagácia tento rok na turnaji napredovala. Kľúčovým bolo zjednotenie všetkých mediálnych tímov KubCupu a ich vzájomná spolupráca. Určite aj vďaka premyslenejšiemu fungovaniu tímu a systematickému plánovaniu dnes na sociálnych sieťach zaznamenávame omnoho väčší počet aktívnych fanúšikov,“ zhodnotil fungovanie Promo tímu Adam Skirčák.

Okrem volejbalu bol v duchu turnaja „Viac než len volejbal“ pre všetkých pripravený duchovný a sprievodný program – každé ráno sv. omša, večerná adorácia v kaplnke, KubCuviareň. „Ďakujem za tento víkend, za turnaj, na ktorý som sa tešila už veľmi dlho. Bolo to super, všetci sme sa zabavili a bola príjemná atmosféra,“ s nadšením zhodnotila účastníčka turnaja. Viac informácií a fotografií z turnaja nájdete TU.

Sr. Mária Gregová FMA

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.