Kurz Teológia pre mladých sa opäť naplno rozbehol

(Badín, 28. marca 2022) – Po uvoľnení opatrení sa mladí nadšenci teológie opäť stretli v Badíne. Na víkendové stretnutie čakali prváci aj druháci celý rok. Napriek prestávke ostali zapálení pre štúdium a prehlbovanie svojej viery. Zišlo sa ich takmer štyridsať a strávili spolu čas naplnený modlitbou, poznávaním, diskusiami a spoločenstvom.

Dlhé čakanie, spôsobené opatreniami počas pandémie, neodradilo 23 nových účastníkov stretnúť sa v peknom prostredí bývalého seminára v Badíne. Prvý večer oba ročníky začali spoločným zoznámením sa aj pomocou „pikošiek“, ktoré o sebe pred víkendom napísali.

V priebehu kurzu sa dozvedeli veľa zaujímavého o základoch teológie, viery, zjaveniach a o knihách Svätého písma. Väčšinu sobotného času prednášali prvému ročníku saleziáni don Pavol Grach a don Pavol Peregrim. „Nemyslím, že som niekedy predtým mohla počuť niekoho rozprávať o daných témach s takým nadšením,“ podelila sa so svojimi dojmami jedna z účastníčok.

Na saleziánskej akcii nesmel chýbať priestor na oddych, šport, spoločenské hry, či už po večeroch alebo počas iných prestávok. Nedeľa sa zase niesla v duchu voľnejšieho času, ktorý mladí mohli využiť buď na rozjímanie o knihe Exodus, ale aj na prehĺbenie myšlienok z predošlého dňa.

„Všetkým organizátorom patrí veľká vďaka za veľmi príjemne a zmysluplne strávený víkend. Témy, ktorými sme boli obohatení, ale určite budú ešte potrebovať viac času na zamyslenie sa a ďalšie čítanie. A práve na to máme priestor v najbližších týždňoch, kým sa opäť stretneme v máji, na čo sa už všetci určite tešíme,“ uzatvárajú účastníčky Petra a Katka.

Teológia pre mladých

Program prebieha v dvojročnom cykle, počas ktorého účastníci spoznávajú základné témy kresťanskej teológie. Počas celého kurzu sú účastníci ubytovaní v dome Xavér v Badíne. Okrem blokov prednášok je vytvorený čas na individuálnu, ale aj spoločnú modlitbu v krásnej kaplnke zasvätenej sv. Františkovi Xaverskému. Večery a voľné chvíle sú priestorom na vytváranie spoločenstva. Veľkou výhodou je, že prváci aj druháci môžu tráviť čas spolu, debatovať, hrať sa. K dispozícii sú spoločenských hry, telocvičňa a pestrý výber spoločných aktivít.

Zdroj: domka.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.