Kvalitná príprava na advent aj cez facebook

(Bratislava, 28. januára 2014) – Mladí dobrovoľníci aj tento rok pripravili sériu adventných zamyslení. Už po piaty raz prinášajú myšlienky evanjelia mladým tam, kde žijú – a to do virtuálneho sveta.

„Minuloročný záujem o zamyslenia nás inšpiroval k tomu, aby sme aj tento rok v projekte pokračovali,“ vysvetlila Lucia Chmelová, koordinátorka Projektu: Vianoce! „Obľúbenosť zamyslení dosvedčil aj fakt, že tento rok sa do ich prípravy zapojil najväčší počet dobrovoľníkov – či už ako autori, grafici, editori alebo ako jazykoví korektori,“ dodala Chmelová.

Autori pri písaní zamyslení nadväzujú na evanjelium dňa. Po krátkej myšlienke nasleduje modlitba, impulz k malej aktivite v podobe výzvy a bonusové video na vzbudenie motivácie. Súčasťou zamyslení sú aj obrázky, ktoré pomáhajú lepšie pochopiť evanjelium a pozrieť sa naň aj z inej strany. Organizátori chcú takýmto spôsobom motivovať mladých a ukázať im jednu z atraktívnych foriem čítania a meditovania nad Svätým Písmom.

Cieľom projektu je pomôcť mladým ľuďom zastaviť sa, pripraviť sa na stretnutie s Bohom a zatraktívniť im Sväté písmo, ktoré je Jeho živým a aktuálnym slovom do každého dňa.

Projekt: Vianoce!, ktorý zastrešuje Laura, združenie mladých, odštartoval prvým zamyslením v nedeľu Krista Kráľa. Ďalšie zamyslenia budú pribúdať každý deň od 1. adventnej nedele 30. novembra až po Narodenie Pána. Tí, ktorí nie sú na facebooku si môžu prečítať zamyslenia na stránke združenia www.laura-mladez.sk alebo na stránke www.advent.sk, kde nájdu aj zamyslenia od redemptoristov či KBS.

 Júlia Čižmárová

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.