Laura, združenie mladých pozýva opäť do projektu Vianoce pre mladých

(Bratislava, 1. decembra 2023) – Tím organizátorov Projekt: Vianoce aj tento rok pripravuje krátke adventné zamyslenia, ktoré chcú inšpirovať a obohatiť v čase adventu. Zamyslenia píšu mladí ľudia pre mladých. Sú podelením sa autorov o tom, ako oni vnímajú evanjelium a ako sa im Boh cez svoje Slovo prihovára.

Cieľom projektu je pomáhať čitateľom pri budovaní vzťahu s Bohom prostredníctvom modlitby s Božím slovom, a tak sa pripraviť na pokojné a plnohodnotnejšie prežívanie vianočných sviatkov. „Vnímame, že mladí ľudia túžia čítať evanjelium, často si však nevedia nájsť potrebný čas. Potrebujú tiež pomoc niekoho, kto by ich v tom sprevádzal. Myslíme si, že práve v tomto smere dáva Projekt: Vianoce mladým ľuďom skvelú príležitosť rásť vo viere,“ vysvetľuje Laura.

„Ďakujeme všetkým našim dobrovoľníkom, ktorí aj tento rok venovali svoj čas i námahu tomu, aby zamyslenia nielen napísali, ale aj nahrali do audio formátu, pripravili grafiku či iným spôsobom sa podieľali na ich vzniku. Veľmi si to vážime a veríme, že Projekt: Vianoce môže priniesť veľa dobra aj autorom, aj čitateľom,“ hovorí Marta, spoluorganizátorka projektu.

Projekt Vianoce uverejní prvé zamyslenie na prvú adventnú nedeľu 3. decembra 2023. Zamyslenia budú pribúdať každý deň od prvej adventnej nedele až do 26. decembra. K dispozícii budú na Instagrame a Facebooku alebo na domovskej stránke laura-mladez.sk. Ako audio zamyslenie ich nájdete na Spotify.

Zdroj: laura-mladez.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.