Laura, združenie mladých pripravila projekt adventných zamyslení pre mladých

(Bratislava, 25. novembra 2022) – Tím Projektu Vianoce aj tento rok pripravuje krátke adventné zamyslenia, ktoré chcú inšpirovať a obohatiť v čase adventu všetkých ľudí dobrej vôle. Zamyslenia nie sú biblickými komentármi k Svätému písmu, sú skôr zdieľaním mladých ľudí o tom, ako oni vnímajú evanjelium a ako sa im Boh cez svoje Slovo prihovára. Súčasťou textu sú aj úlohy, ktoré sú označené ako „V akcii“ a viažu sa na konkrétne zamyslenia, pričom ide o malé adventné predsavzatia. „Naším cieľom je pomáhať čitateľom pri budovaní vzťahu s Bohom prostredníctvom modlitby a konkrétnej stati zo Svätého písma, a tak ich pripraviť na pokojné a plnohodnotné prežívanie Vianočných sviatkov. Vnímame, že mladí ľudia túžia čítať evanjelium, často si však nevedia nájsť potrebný čas a potrebujú niekoho, kto by ich v tom sprevádzal. Myslíme si, že práve v tomto smere dáva Projekt Vianoce mladým ľuďom skvelú príležitosť rásť vo viere a pripraviť sa na Vianoce,“ uvádzajú organizátori.

„Ďakujeme všetkým našim dobrovoľníkom, ktorí aj tento rok venovali svoj čas i námahu tomu, aby zamyslenia nielen napísali, ale aj nahrali do audioformátu, či sa podieľali na projekte akýmkoľvek iným spôsobom. Veľmi si to vážime a veríme, že Projekt Vianoce môže priniesť veľa dobra počas tohto adventu,“ hovorí Anička, spoluorganizátorka projektu.

Projekt Vianoce uverejní prvé zamyslenie na prvú adventnú nedeľu 27.novembra. Zamyslenia budú pribúdať každý deň od prvej adventnej nedele až do 26. decembra. Čitatelia nás nájdu na Facebooku pod názvom projektu alebo na našej domovskej stránke laura-mladez.sk, tiež aj na Instagrame pod názvom lauramladez. Zároveň si zamyslenia môžete vypočuť aj v Rádiu Mária a na Spotify.

Zdroj: www.laura-mladez.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.