Los Angeles sa pripravuje na hosťovanie saleziánskeho filmového festivalu

(Los Angeles, 11. október 2023) – Celosvetový saleziánsky filmový festival pre mladých Don Bosco Global Youth Film Festival (DBGYFF.com), ktorý organizuje Saleziánska kongregácia, bude mať svoje celosvetové finále v Kalifornii.

Miestom premietania druhého ročníka DBGYFF sa stane živé saleziánske mládežnícke centrum v Los Angeles. V piatok 13. októbra 2023 sa Centrum saleziánskej rodiny pre mládež premení na nádhernú svetovú scénu, na ktorej sa predstaví to najlepšie z krátkych filmov vytvorených pre mladých saleziánskou mládežou.

Cieľom festivalu je spojiť a zapojiť mladých ľudí z celého sveta, tentoraz najmä tých zo saleziánskeho prostredia, aby boli nositeľmi posolstva pokoja a nádeje a aby boli protagonistami zmeny, ktorú svet potrebuje. Mottom aktuálneho ročníka je: Zapáľme svet láskou.

Od mladých, saleziánov až po dospelých, všade vládne veľké nadšenie a vášeň pre myšlienku, že mladí ľudia môžu naplniť hektický digitálny svet príbehmi, ktoré sa dotýkajú a vychovávajú srdce a vyslať svetu silný odkaz, že len „Láska buduje mier a solidaritu!“ „Bude to spôsob, ako sa naši mladí ľudia môžu prihovoriť iným mladým ľuďom. A pre nás to bude veľká príležitosť učiť sa,“ hovorí riaditeľ festivalu don Harris Pakkam.

„Filmy, ktoré tento rok vyprodukovali naši mladí, sú plné zmyslu a hodnôt. Emócie vo mne vyvoláva už len pomyslenie na presvedčivé príbehy, ktoré rozprávajú prostredníctvom týchto filmov. Som nadšená, že môžem byť súčasťou toho všetkého!“ hovorí členka strategického plánovania DBGYFF Sabrina.

S blížiacim sa finále pozývame celú saleziánsku rodinu – v piatok 13. októbra 2023 o 8:30 hod. – sledovať priamy prenos festivalu, ktorý bude k dispozícii na digitálnych platformách kongregácie. „Zostáva už len pripraviť popcorn a pozvať priateľa… dovidenia!“ odkazujú saleziáni.

Zdroj: infoans.org

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.