Malá halová KAMA v Bratislave sa niesla v zdravo súperiacom duchu

(Bratislava, 2. decembra 2022) – V polovici novembra sa v saleziánskom diele na Mamateyovej stretlo desať futbalových tímov z rôznych kútov Slovenska. Podarilo sa im úspešne odohrať 30 zápasov. Všetkých sprevádzala myšlienka tohto ročníka: Prijmi to/toho, čo príde.

Účastníkov poháňala vpred najmä súťaživosť. Dôkazom toho sú aj ich najobľúbenejšie momenty KAMY. Len málo odpovedí sa líšilo od tej, ktorú nám dal Erik z Námestova: „Najlepšie bolo, keď som dal gól proti Miletičke.“ Rovnako svoju najlepšiu chvíľu opísal Šimon, člen tímu Miletičky: „Môj obľúbený moment bola oslava gólu, ktorý sme dali Námestovu!“

Ešte počas piatku, keď nič nebolo ani zďaleka isté, sme chceli zistiť, kto je tohtoročným favoritom. Chlapci najviac verili svojim tímom, no časom sa ako silný súper čoraz viac začal spomínať tím Banskej Bystrice. A aká bola reakcia trénera? „Som z nich veľmi šťastný a obdivujem prácu, ktorú robia. Takisto im držím palce, aby to tak aj ostalo a aby naozaj skončili prví.“

Šport nebol jedinou náplňou víkendu. Všetci chlapci mali možnosť zúčastniť sa duchovnej obnovy, ktorá im priniesla chvíľku zastavenia a zamerania sa na to podstatné v ich životoch. Pomohlo im k tomu svedectvo jedného z animátorov, ale aj príklad dona Bosca s Miškom Magonem. Duchovnú obnovu zakončili svätou omšou.

Večer mal opäť priestor neformálny čas, ktorý športovci strávili pripravenými aktivitami. Ich súťaživosť však nebola opomenutá ani tu a najlepšie tímy si v aktivitách vybojovali voľnejší program mimo Mamateyky a rôzne ceny. 

Sobota sa niesla v naozaj súťaživom duchu a nakoniec si spomínaná Banská Bystrica vybojovala svoje zaslúžené prvé miesto. Za ňou skončila 1. KŠK Žilina a na treťom mieste SFC Kopánka z Trnavy. Mamateyka, ktorá KAMU hosťovala, bola na štvrtom mieste. Všetky tieto tímy si svojím umiestnením zabezpečili postup do celoslovenského kola.

Lujza ĎurčanováFoto: Daniel Brilla

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.