Malú aj Veľkú KAMU na východnom Slovensku hostili tento rok v Michalovciach

(Michalovce, 20. júna 2013) – Tretí júnový víkend sa uskutočnila už tradičná, najväčšia športová akcia KAMA východ, ktorá sa každoročne koná v inom meste. Tento rok pripadla milá organizátorská povinnosť Michalovciam.

Oficiálnym začiatkom turnaja bola mládežnícka svätá omša, v ktorej Peter Varga poďakoval za dar dona Bosca, vďaka ktorému sme mali možnosť prísť na tento turnaj. Zároveň vysvetlil aj motto celého turnaja – Ten sen bol aj o tebe.

Po svätej omši sa 14 tímov rozdelilo do dvoch skupín – Veľkú a Malú KAMU. V sobotu sa po raňajkách, ktorým predchádzal pre niektorých skorý budíček a svätá omša, začali zápasy, počas ktorých zaznievali slová kázne o dôležitosti fair-play. Emotívne a napínavé zápasy plné boja o prvé miesta v tabuľke vyvrcholili večerným programom, individuálnym voľným programom a netradičnou modlitbou o vytrvalosti v životnom cieli.

Turnaj oboch skupín veľkej a malej KAMY vyvrcholil v nedeľu doobeda, kedy sa zápasy stávali ešte emotívnejšie a bojovnejšie. Aj napriek niekoľkým drobným zraneniam sa turnaj skončil úspešne, hlavne pre tímy Prešova, Bardejova a Michaloviec, ktoré si v srdci Zemplína vybojovali prvé tri miesta (podľa poradia) a domov si odniesli okrem medailí na krku aj trofeje a nejaké dobroty na cestu. Na ďalších miestach skončili družstvá Sabinova, Humenného a Bardejova – Poštárky. Cenu najlepšieho hráča získal Martin Vajda z Prešova, cenu najlepšieho brankára vychytal Jakub Matija zo Sabinova a cenu najlepšieho strelca si vystrieľal Michal Sopiak z Humenného. Víťazom Malej KAMY sa stalo družstvo Bardejova, nasledované družstvami z Prešova a Humenného. Na nižších priečkach sa umiestnili mestá Šarišské Michaľany, Michalovce A, Sabinov, Uzovský Šalgov a Michalovce B. Cenu najlepšieho strelca, brankára a hráča si odniesli Samuel Seman z Prešova, Damián Bergel taktiež z Prešova a najlepším hráčom sa stal Samuel Harčarik z Bardejova.

Špeciálne poďakovanie patrí samozrejme všetkým, ktorí sa podieľali na príprave turnaja, mestu za poskytnutie priestorov a v neposlednom rade Bohu a Márii za pomoc a ochranu pri všetkých zápasoch, ale aj mimo nich. Kama samozrejme nekončí, už teraz sa všetci tešia na poriadnu dávku futbalu na halovej KAME v Michalovciach.  

Informoval: Kristián Šiket

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.