Malý florbalový turnaj spojil športovcov z východu

(Košice, 28. marca 2019) – V Košiciach na Troch hôrkach sa v sobotu 23. marca zišli chlapci zo stredísk z východného Slovenska, aby si zahrali florbal. Avšak v košickom tíme súťažili aj dve dievčatá. Prišli hráči z Prešova, Popradu, Bardejova, Humenného, Michaloviec a samozrejme nechýbali domáci.

Turnaj začal ráno svätou omšou v kaplnke. Hrali dve kategórie: mladší a starší. "Turnaj mal hladký priebeh, bez časového sklzu, s čím sme boli všetci veľmi spokojní a v stredisku panovala príjemná atmosféra," opísal atmosféru jeden z organizátorov. V kategórii mladších sa vo finále stretli Košice s Popradom. Po napínavom zápase Poprad vyhral a z Košíc odchádzali s radosťou a dobrou náladou.

Pri starších sa o víťazovi po vyrovnanom dueli rozhodovalo až v samostatných nájazdoch. Bardejov porazil Popradčanov, ktorí okrem prvého miesta u mladších a druhého u starších, získali aj ceny za najlepších strelcov v oboch kategóriách. Ocenení boli aj najúspešnejší brankári. Za starších to bol brankár z Bardejova a za mladších košická brankárka. Turnaj skončil vyhodnotením, rozdaním cien a prísľubom, že o rok sa športovci vidia opäť.

A skupina /4.- 6. r./ 1. Poprad 2. Košice – Tri hôrky 3. Michalovce 4. Bardejov 5. HumennéB skupina /7.- 8. r./ 1. Bardejov 2. Poprad 3. Košice – Tri hôrky 4. Prešov

Zdroj: 3horky.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.