Malý kostol v Rožňave praskal vo švíkoch

(Rožňava 18. apríla 2013) – Včera predpoludním dorazili relikvie sv. dona Bosca do Rožňavy. Napätie a očakávania vyvrcholili okolo 11:15, keď ľudia zídení na námestí zbadali prichádzať dve autá s logom DON BOSCO MEDZI NAMI. Svätca prišli privítať nielen mladí či pracujúci, ale aj žiaci dvoch základých škôl z Rožňavy a ZŠ sv. Jána Bosca z Lučenca, ktorí svojím spevom ozvláštnili sv. omšu.

Večer po omši a moderovanej adorácii, ktorú dopĺňala hudba zboru, nasledovala tichá adorácia, ktorej sa taktiež zúčastnilo mnoho ľudí. Vo štvrtok ráno sa slávnostnou omšou ukončila táto návšteva a relikvie putovali ďalej do Banskej Bystrice.

"Náš Malý kostol bol doslova malý – praskal vo švíkoch," povedala Lucia Blahúsová, ašpirantka saleziánka spolupracovníčka.

Informovala: Mariana Michalkováfoto: Mediálny tím Domka Rožňava

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.