Máme toho veľa spoločného, a pritom máme aj svoje odlišnosti

(Bratislava, 17. júla 2020) – Vydavateľstvo DON BOSCO prináša brožúrku s názvom Gréckokatolíci. Spoznajme východný obrad. Na 40 stranách ponúka autor, gréckokatolícky kňaz Rastislav Čižik, širšie predstavenie Gréckokatolíckej cirkvi.

Ukážka z knihy:

„Pri zoznamovaní sa s ľuďmi občas zažívam zaujímavú situáciu. Keď príde reč na náboženskú príslušnosť a vyjde najavo, že som gréckokatolík, obyčajne nasleduje reakcia druhej strany: „Aha. A ja som katolík.“ Ako horlivý začiatočník som sa kedysi hneď pustil do vysvetľovania, že gréckokatolík je ´tiež katolík´ a sme vlastne jedna veľká pestrá rodina. Máme toho veľa spoločného, a pritom máme aj svoje odlišnosti. Takmer nikdy mi však nestačil priestor, aby som tému vyčerpal. Skôr išlo o fragmenty, z ktorých možno vynikol najmä rímsky pápež ako spoločná viditeľná hlava Cirkvi či ženatí kňazi ako často skloňovaný ´benefit vý(c)hodného obradu´,“ vysvetľuje v brožúrke autor.

Brožúrku z edície Viera do vrecka je možné objednať si na donbosco.sk.

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.