Maratón v uliciach Luníka sa tešil veľkej účasti detí

(Luník IX, 18. októbra 2023) – Dva dni pred štartom stého Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach v piatok 29. septembra si zabehla stovka detí Luníkovský maratón. Registráciou, pri ktorej dobrovoľníci rozdali štartovacie čísla v štyroch kategóriách, prešlo vyše 150 pretekárov.

Na najmladšie deti do 6 rokov čakal krátky, približne 200 m okruh. Kategória detí do 10 rokov bola najpočetnejšia. Najprv teda vyštartovali dievčatá a po nich chlapci. Kategória do 13 rokov bola tiež rozdelená na chlapcov a dievčatá. Na bežkyne a bežcov čakal približne 500 m okruh po Hrebendovej ulici a späť po Podjavorinskej ulici. V najstaršej kategórii od 14 rokov sa na štart postavili len dievčatá. Cenné kovy a náramky nakoniec rozdali v šiestich kategóriach.

Veľkému záujmu a účasti detí sa Lunikovský maratón tešil najmä vďaka príjemnému slnečnému počasiu a umiestneniu priestorov registrácie a štartu do centra Luníka IX.

Zdroj: lunik9.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.