Mediálna škola odštartovala v Žiline svoj siedmy ročník

(Žilina, 18. novembra 2015) – Tretí novembrový víkend zaplavili Žilinu mladí dychtiví po médiách. Dvadsaťdva účastníkov z celého Slovenska sa pod vedením skúsených lektorov vzdelávalo v oblasti žurnalistiky.

Siedmy ročník Mediálnej školy ponúkol v prvom kurze pestrú paletu aktivít a rôznych pohľadov na mediálne obsahy. „Najviac si odnášam z ponúknutých blokov. Naučila som sa, akým štýlom mám písať článok či správu. Ale najviac mi dala „hodina“ vlastnej práce dotvorená odbornými pripomienkami lektorov,“ vyjadrila sa Nora z Trnavy.

Odborníci z praxe, novinár Jozef Kotris a žurnalistka Ivana Lövingerová sprevádzali mladých mediálnikov aj zákutiami fungovania bulváru, sociálnych sietí a zdieľali s nimi svoje početné skúsenosti z branže. Počas celého víkendu ponúkli svoje rady a postrehy k ich práci.

Účastníci si vyskúšali aj prácu skutočných novinárov. Popoludní zháňali v uliciach Žiliny materiál k článkom na zadanú aktuálnu tému. Večer sa stali účastníkmi nezvyčajného podujatia. „Tlačová konferencia bola taká profesionálna, takmer ako naozaj. Bol to pre mňa zážitok,“ uviedol Michal z Rabče.

„Sme radi, že mladí majú stále záujem vzdelávať sa v médiách. Prekvapil nás aj záujem nielen študentov stredných škôl, ale aj pracujúcich,“ uviedla Alžbeta Hrušovská, koordinátorka Mediálnej školy.

Mediálna škola je projekt neformálneho vzdelávania, ktorý organizuje Laura, združenie mladých. Cieľom projektu je podpora vzdelávania mladých v oblasti médií. O tri týždne bude pokračovať ďalším kurzom pre druhákov.

Zdroj: www.medialnaskola.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.