Mediálna škola otvára nový ročník

(Bratislava, 2. októbra 2015) – Laura, združenie mladých, opäť ponúka príležitosť pre všetkých, ktorí chcú byť viac doma vo svete médií. Po siedmykrát otvára sériu kurzov s názvom Mediálna škola.

Dvojročný cyklus sa skladá zo štyroch kurzov, ktoré trvajú od piatka do nedele. Každý z víkendov je zameraný na inú oblasť médií. Najprv sa mladí vzdelávajú v žurnalistike a písaní na kurze s názvom VIDÍM, potom sa im počas kurzu ŽIJEM pootvoria dvere do sveta fotografie. Na kurze TVORÍM sa naučia základy práce v grafickom programe a nevyhnú sa ani tvorbe vlastných plagátov. Záverečný absolventský kurz DÁVAM je zameraný na video z pohľadu réžie, scenáru, kamery a strihu.

Kurzy sprevádza mediálny tím organizátorov a profesionálni lektori priamo z praxe – novinári, fotografi, grafici a kameramani. Registračný poplatok je 25€ za kurz a zahŕňa v sebe náklady na ubytovanie, stravu, materiál a lektorov. Samotné kurzy sa budú odohrávať na SOŠ sv. Jozefa Robotníka v Žiline.

,,Cieľom Mediálnej školy nie je iba naučiť účastníkov základné zručnosti z mediálnej sféry, ale najmä naučiť ich kriticky myslieť a samostatne tvoriť diela, ktoré potom budú využívať v samotnej praxi," vysvetľuje jedna z organizátoriek Katarína Berešová FMA. ,,Naše kurzy sa teórie dotýkajú zväčša len okrajovo – ich hlavnou náplňou je skúšanie si nadobudnutých zručností v praxi pod dohľadom skúsených lektorov," dodáva Alžbeta Hrušovská.

Termíny kurzov:VIDÍM 13.-15.11.2015TVORÍM 4.-6.12.2015ŽIJEM 1.-3.4.2016DÁVAM 8.-10.4.2016

Prihlásiť sa na Mediálnu školu je možné najneskôr do 25. októbra 2015 nahttp://www.medialnaskola.sk/prihlaska/

Zdroj: www.laura-mladez.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.