Mediálna škola tento raz aj s hasičmi

(Žilina, 12. marca 2013) – Prváci z Mediálnej školy (MeŠ) absolvovali počas víkendu 8.-10. marca už druhý zo štyroch kurzov. Po prvom kurze „VIDÍM“, zameranom na písanú žurnalistiku a zásady bezpečného internetu, si účastníci osvojili ďalšiu mediálnu zručnosť – fotografovanie.

„Prvý kurz ma veľmi oslovil, preto som sa prihlásil aj na ďalší. Páčila sa mi atmosféra celého kurzu aj profesionálny a zodpovedný prístup organizátorov, lektora i účastníkov. Predtým som videl hlavne technickú stránku fotky, teraz už v nej hľadám aj emócie a príbeh,“ povedal účastník Peťo.

Víkendový kurz s názvom „ŽIJEM“ priblížil účastníkom etiku a morálku v médiách, život celebrít a tiež fungovanie bulváru. Spolu s lektorom – profesionálnym fotografom Vladimírom Škutom, nahliadli MeŠkári najprv trochu do teórie a potom si vyskúšali aj fotenie portrétov a života v centre Žiliny. Niektorým sa podarilo zachytiť dokonca aj svadbu príslušníka hasičského zboru. Fotky s hasičmi v hasičskom aute mali veľký obdiv, najmä medzi dievčatami.

Po absolvovaní kurzov by mali byť účastníci „doma v médiách“  a to ako prijímatelia, vychovávatelia, ale i tvorcovia. „Našim zámerom je povzbudiť ich, aby svoje vedomosti a zručnosti odovzdávali ďalej aj vo svojich strediskách, mestách či farnostiach a aby ich činnosť neskončila zároveň s kurzom. Preto sme im pripravili zadania, na ktorých pracujú aj medzi kurzami,“ vysvetlila manažérka Mediálnej školy, Monika Čižmárová.

Budúci rok účastníkov čakajú ešte ďalšie dva kurzy, ktoré budú rozvíjať nielen ich praktické zručnosti, ale aj kritické myslenie:•    kurz „TVORIM“ – zameraný na sebaprezentáciu, verbálnu a neverbálnu komunikáciu a tiež na reklamu a jej vplyv na prijímateľov •    kurz „DÁVAM“ –  tvorba audiovizuálneho diela, dramaturgia a scenáristika

 Popri prvom ročníku prebiehajú zároveň aj druhácke kurzy. Najbližší, pre druhákov zároveň aj posledný, bude v Žiline 22. – 24. marca. Záverečným výstupom už štvrtých absolventov MeŠ-ky bude natočenie krátkeho filmu.

Fotoalbum z kurzu „ŽIJEM“ a tvorbu účastníkov si môžeš pozrieť na facebooku Mediálnej školy.

 

Informovala: julja

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.