Medzinárodné hry saleziánskej mládeže už aj na sociálnych sieťach

(Bratislava, 14. februára 2014) – V roku 2014 pripravujú saleziáni na Slovensku ako súčasť osláv 90-teho výročia svojho pôsobenia Medzinárodné saleziánske športové hry PGSI. Jubilejný 25. ročník sa bude konať v Bratislave dňoch 30. apríla až 5. Mája, v športovom areáli Pasienky.

Cieľom „saleziánskych olympijských hier“ je poskytnúť mladým športový, duchovný a organizačný zážitok sprevádzaný rodinnou atmosférou. Úzky organizačný tím pracuje na príprave hier už od mája 2013. Hladký priebeh podujatia s účasťou asi 1100 mladých zo 14 krajín Európy a Blízkeho východu bude zabezpečovať asi tristo dobrovoľníkov zväčša zo saleziánskych stredísk.

Zahájenie hier a samotný otvárací ceremoniál PGSI sa uskutočnia 1. mája. V rámci programu sa účastníci môžu tešiť na kultúrne a duchovné aktivity, ako aj na poznávacie výlety či disco párty. Dievčatá a chlapci v dvoch vekových kategóriách sa proti sebe postavia v športových disciplínach ako futbal, futsal, volejbal, stolný tenis a basketbal.

S približujúcim sa Medzinárodnými saleziánskymi športovými hrami sa zvyšuje aj intenzita prípravy slovenských hráčov, ktorí nás budú na PGSI 2014 zastupovať. Saleziánske stredisko na Mamateyovej v Bratislave sa počas druhého februárového víkendu stalo miestom sústredenia dvoch slovenských reprezentačných tímov. Zostávajúci čas do Medzinárodných saleziánskych športových hier bude naplnený prípravami všetkých tímov.

Viac informácií o PGSi nájdete na stránke podujatia ako aj na sociálnych sieťach facebook a twitter.

PGS je skratka talianskeho názvu „Polisportive Giovanili Salesiane“, čo v preklade znamená Saleziánske športové hry. Písmeno I, podľa anglického slova “International”, doplňuje, že tieto športové hry sú medzinárodné.

História PGSI siaha do roku 1967. Vtedy usporiadali v Taliansku prvý organizovaný športový turnaj v saleziánskej rodine. O dvadsať rokov neskôr, pri príležitosti stého výročia úmrtia dona Bosca, sa tento turnaj rozšíril z Talianska postupne do celej Európy. Slováci sa na PGSI zúčastnili prvý raz v roku 1994.

 

mk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.