Memoriál Adriána Sivoňa priniesol emotívne aj napínavé chvíle

(Bobrov, 26. júna 2020) – V nedeľu 21. júna sa uskutočnil v telocvični v Bobrove futsalový turnaj pre stredoškolákov od 15 do 20 rokov na počesť bývalého futbalistu Adriána Sivoňa. Zosnulý reprezentant SR do 17 rokov s mnohými hráčmi turnaja kedysi trénoval v jednom mužstve a vo voľnom čase si zahral na umelej trávnatej ploche pri saleziánskom stredisku. Organizátormi turnaja boli Miroslav Vorek a námestovskí saleziáni.

Už prvé zápasy naznačili kvalitu mužstiev na turnaji. V prvej skupine boli zápasy vyrovnané. Iba v zápase medzi Chlapcami z Vavrečky a Salici gang sa zrodil jednoznačný výsledok v prospech prvého z dvojice. Salici gang sa po dvoch prehrách a skóre 0:9 spamätali a nakoniec ešte postúpili do štvrťfinále. V druhej skupine dominovalo mužstvo Saleziánske šmirgle. Pekný futsal hralo mužstvo z Dolného Kubína s názvom De-Ka. Najmladšie mužstvo, Šuhaji z Klina, kde polovica hráčov patrila do kategórie U15, prehrali v skupine len jeden zápas, ale ani to im nestačilo na postup do štvrťfinále.

Víťazi skupín: Saleziánske šmirgle a Chlapci z Vavrečky postúpili priamo do semifinále. V prvom štvrťfinálovom zápase medzi Strongermi a trstenským Rodinným vinárstvom Gembala sa na ihrisku dosť iskrilo. Po vylúčení troch hráčov rozhodcom sa hra upokojila. Po penaltovom rozstrele postúpili do semifinále Strongeri. Druhé štvrťfinále medzi Salici gang a De-Ka bolo tiež vyrovnané a rozhodovať museli penalty, v ktorých sa futbalové šťastie priklonilo k mužstvu Salici-gang.

V prvom semifinále medzi Strongermi a Chlapcami z Vavrečky sa ujali vedenia Strongeri. To ale nevydržalo dlho a bolo vyrovnané. Schyľovalo sa k penaltovému rozstrelu, ale z poslednej akcie zápasu dali Chlapci z Vavrečky rozhodujúci gól. V druhom semifinále si hráči tímu Saleziánske šmirgle s prehľadom poradili s mužstvom Salici-gang.

V zápase o tretie miesto nastúpili skúsenejší a o dva roky starší Strongeri proti prekvapeniu turnaja, tímu Salici-gang. Favoriti dlho viedli 2:0, ale po znižujúcom góle na 2:1 sa až do konca strachovali o víťazstvo. Pred finálovým zápasom sa mužstvá Saleziánske šmirgle a Chlapci z Vavrečky postavili do stredu ihriska a svoj potlesk adresovali zosnulému spoluhráčovi Adriánovi Sivoňovi. Vo finále sa očakával vyrovnaný súboj, ale mužstvo Saleziánske šmirgle sa pustilo do súpera a s prehľadom vyhrávali 4:0. Chlapci z Vavrečky sa nevzdávali a znížili na konečných 4:2.

Vyhodnotenie turnaja sprevádzalo spomínanie na Adriána. Prihovoril sa jeho otec, ktorý sa spolu s celou rodinou zúčastnil turnaja. So slzami v očiach poďakoval chlapcom za to, že na Aďa stále myslia.

Zdroj: www.sdbno.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.