Meškári pozývali v krátkych videách na eurovoľby

(Žilina, 15. mája 2019) – Druhý májový víkend sa v Žiline konali dva spojené kurzy Mediálnej školy. Stredoškoláci sa venovali tvorbe videa a fotografii.

Kurz pre fotografov pod heslom VIDÍM viedol fotograf Vladimír Škuta. Mladí z celého Slovenska sa bližšie zoznámili s fotoaparátom a jeho nastaveniami. Aby to nebolo iba o slovách, inštruktori ich v sobotu vyslali do žilinských ulíc aplikovať nadobudnuté vedomosti v praxi. Výsledkom bolo niekoľko albumov s fotkami na tému Život v meste. „Som povzbudená z týchto mladých kreatívnych ľudí. Zažila som počas víkendu spoločnú atmosféru tvorenia, za ktorú som veľmi rada,“ vyjadrila sa účastníčka Dagmara Čepelová.

Posledný zo štvorice kurzov Mediálnej školy zameraný na video viedol Ján Drgoň SDB a Alžbeta Hrušovská. Absolventi si mohli vybrať svoju pozíciu v produkcii a postprodukcii filmu. Po tom, ako sa dozvedeli, čo jednotlivé pozície obnášajú, rozdelili sa do dvoch tímov. V každom tíme bol režisér, scenárista, kameraman a strihač. Oba tímy mali za úlohu vytvoriť reklamu, ktorá pritiahne mladých na voľby do Európskeho parlamentu. Minútové videá, ktoré vyrobili, následne poslali do súťaže. „Počas kurzu som si uvedomila, aká je dôležitá spolupráca a vcítenie sa do druhých. Natáčanie sa mi zdalo, ako ľahká úloha, ale keď som si to sama skúsila, zistila som, že to nie je až také jednoduché,“ ohodnotila účastníčka štvrtého kurzu Majka Dubecká.

Kreatívne videá mladých tvorcov nájdete na facebooku mediálnej školy.

Zdroj: www.medialnaskola.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.