Mikulášska nádielka sa ušla aj saleziánskej rodine

(Banská Bystrica/Košice/Michalovce, 10. decembra 2020) – Aj tento rok, hoci v obmedzených podmienkach, zavítal Mikuláš do saleziánskych stredísk po celom Slovensku. Bližšie sme sa pozreli do troch z nich.

V deň svojho sviatku, 6. decembra, navštívil svätý Mikuláš s anjelmi košickú Kalváriu. Prišiel na nedeľnú sv. omšu, kde sa naňho už tešil húf detí. Pripravil si pre ne krátku scénku zo svojho života, ktorú im predviedol počas kázne. Rozpovedal v nej, ako pomohol chudobným dievčatám s venom. Samozrejme, Mikuláš nezaprel svoju povesť a každému po svätej omši nadelil balíček so sladkosťami a rád sa odfotil s každým záujemcom.

Banskobystričania pripravili na Mikuláša až tri ponuky. Jednou z nich bol instagramový kvíz zo života sv. Mikuláša. Sledovatelia Salezka sa v nedeľu 6. decembra snažili správne odpovedať na 15 súťažných úloh. Súťažilo sa o veľký mikulášsky balíček pre troch najlepších. Aj tu čakali na deti v nedeľu po sv. omšiach pomocníci sv. Mikuláša, ktorí im rozdali pripravené balíčky. V každom boli dve sladkosti a myšlienka, aby sa deti s jedným keksíkom podelili a druhý si nechali. Do tretice nachystali tento rok animátori chlapčenských a dievčenských stretiek pre svoje deti balíček s myšlienkou a odkazom, ktorý im počas víkendu boli osobne odovzdať.

Mikuláš neobišiel ani veľkých. V sobotu 5. decembra sa v Michalovciach uskutočnila konferencia miestnej komunity saleziánov spolupracovníkov. Vzhľadom na okolnosti, bola hlavným bodom skráteného programu sv. omša, pri ktorej si spolupracovníci obnovili svoje prísľuby. Potom si predstavili heslo hlavného predstaveného pre rok 2021 a tiež dvoch predašpirantov, ktorí túto jeseň začali dvojročnú formáciu. Všetko zakončila návšteva Mikuláša, ktorý spolupracovníkom okrem sladkého darčeka podaroval aj slová povzbudenia do tejto ťažkej doby.

Zdroj: sbb.sk, kalvarka.sk, facebook.com/sdbmi.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.