Miletička má za sebou 14. vydanie strediskovej školy pre animátorov

(Dechtice, 14. mája 2015) – Počas prvého predĺženého májového víkendu sa 37 animátorov spolu s Petrom Kanským SDB a Františkom Kubovičom SDB vybralo na už 14. vydanie strediskovej školy pre animátorov na chatu Planinka pri Dechticiach. Je tomu už 7 rokov, čo sa takto stretávajú animátori z Miletičky dvakrát do roka.

2015 05 14 SSpA 1

V piatok si urobili výlet na hrad Dobrá voda a pokračovali na Katarínku. Počas dňa sa mladí zamýšľali nad tým, ako ich „zasiahol a zmenil“ predošlý trojročný výchovno-pastoračný projekt (VPP) zameraný na hlboký duchovný život a tvorbu spoločenstva.

2015 05 14 SSpA 2

V sobotu po tradičnej rannej rozcvičke sa animátori, ktorí boli rozdelení v skupinách podľa dĺžky navštevovania oratka, zamýšľali nad budúcnosťou Miletičky. V skupinách sa hľadal spôsob, ako zlepšiť a dobre prežívať prvky saleziánskeho diela: dom, ihrisko, škola a kaplnka. Mladí ponúkli veľmi zaujímavé postrehy, ktoré budú slúžiť rade diela ako podnet pre vytváraní ďalšieho VPP.

2015 05 14 SSpA 3

Večer bol sprevádzaný novými hrami a súťažami a zakončený adoráciou. V nedeľu si účastníci písali list o tom, kam by sa chceli počas troch rokov posunúť vo svojom osobnom živote, ako si predstavujú seba a dielo na Miletičke. Ako darček dostali zubné kefky, ktoré im majú pripomínať pravidelné čistenie nielen zubov, ale aj snov.

2015 05 14 SSpA 4

František Kubovič SDB

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.