Miletička voňala a vyhrávala!

Ako už býva zvykom vo všetkých saleziánskych strediskách, na začiatku jesene sa všetky oratória otvárajú. Aby mohli začať stretká, aby herňa opäť ožila, aby čajovňa mala pre koho vyvárať čaje.

A ani stredisko na Miletičke nebolo výnimkou a pripravilo prekvapenie pre všetkých návštevníkov oratka. Mladí animátori, ktorí minulý rok skončili formáciu „FAB“ mali za úlohu pripraviť otvorenie oratka a teda mali tú česť organizovať prvú akciu v tomto školskom roku.Ako tému si zadali „Príchod don Bosca“, kedže tento rok na jar príde k nim urna don Bosca. Na otvorení oratka si obliekali historické šaty a zahrali scénku zo života don Bosca. „Humor môjho stretka zachránil scénku. Som hrdý, že dokázali do scénky vložiť živosť, rodinnosť a vtipnosť,“ priznáva animátor Patrik Gálik, ktorý vedie chlapčenské stretko, ktoré pripravovalo otvorenie.

Hlavným symbolom Miletičky je radosť zo všetkého, čo robia. Aj preto už tradične na otvorení oratka súťažia o najlepší koláč, ktorý prinesú deti, alebo rodiny. „Tento rok súťažilo desať koláčov rôznych druhov a chutí, no najviac ma očaril koláč s názvom 3-bitka“Výhercovia vyhrali večeru s vedúcim oratória, Františkom Kubovičom. „Vždy sa teším z podarených akcií, aj keď tento rok sme do prípravy skoro vôbec nevstupovali, nechali sme to na stretká,“ dodáva vedúci oratka.

Orchester, ktorý hráva na detských svätých omšiach si pripravil niekoľko hudobných čísel a nimi slávnostne otvoril nový školský rok. V rámci programu na ihrisku pripravili animátori skákací hrad, ktorý bol najväčšou zábavou pre deti a rodiny. Staršie deti si mohli vyskúšať liezť po lane, či slalomový beh v sukni Dominiky Mazzarellovej. V kruhu s farbami, si deti nechali na tvár namaľovať spidermana, alebo motýle a kvety.Stredisko Miletičova má otvorenie oratka za sebou a tento rok ho čaká spomínaný príchod urny don Bosca. Novinkou v tomto roku bude doučovanie, ktoré je určené predovšetkým deťom zo základnej školy, ale zároveň priebieha príprava na maturitné predmety v dievčenskom oratku.

121006_otvorenie_oratka_1.jpg121006_otvorenie_oratka_2.jpg121006_otvorenie_oratka_3.jpg121006_otvorenie_oratka_4.jpg

fotky: Paula Pisarčíkováautor článku: Viki Drábová

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.