Miletičkári majú za sebou tri táborové týždne

(Bratislava, 31. júla 2014) – V bratislavskom stredisku Miletička ukončili tohtoročnú trojtýždňovú sériu letných táborov. Druhý a tretí júlový týždeň sa celý prímestský tábor niesol v znamení Asterixa a Obelixa. Zúčastnilo sa ho 160 detí a päťdesiatka animátorov a technický tím. Deti boli rozdelené do štyroch kmeňov, každý kmeň mal samostatný program. Ráno si všetci pozreli spoločne divadlo a zúčastnili sa svätej omše, po nej sa kmene riadili podľa svojho programu.

Každý deň mal svoju náplň: kúpalisko, vodné hry, člnkovanie na ramene Dunaja, mestská hra, olympijské hry a nechýbal ani spoločný výlet na Sales v Dúbravke. Počas svätých omší sa každý deň venovali jednej z čností, ktoré pomáhali všetkým stať sa lepšími obyvateľmi Gálie. Posledný deň budovali palác pre cisára a Kleopatru a všetko sa skončilo veľkou oslavou.

2014 07 31 Mileticka1

2014 07 31 Mileticka3

Štvrtý júlový týždeň sa uskutočnil s birmovancami pobytový tábor v Lome nad Rimavicou. Téma bola „Hunger games“ a chvíľami išlo naozaj o prežitie. Všetko vyvrcholilo v piatok záverečnými hrami, kde mohol prežiť len jeden – ten najlepší. V sobotu počas celého dňa bol hosťom Jozef Kotris, ktorý mladým zaujímavo ukázal, ako fungujú médiá, aké majú nástrahy, ale aj ako sa dajú využiť k šíreniu dobra.

2014 07 31 Mileticka4

2014 07 31 Mileticka2

Informoval František Kubovič SDB

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.