Miletičkári už dvadsiaty rok hrajú futbal 24 hodín

(Bratislava, 20. marca 2015) – 24 hodinový futbalový turnaj – to znie pre mnohých chlapcov zo saleziánskych oratórií ako sen. V stredisku na Miletičovej v Bratislave je však tento sen skutočnosťou. „Dvadsaťštyrihodinovka“ sa tam 13.-14. marca konala už dvadsiatykrát.

Na turnaji tradične súťažia dva tímy proti sebe, tento rok to boli žltí a modrí. Približne 50 chlapcov, animátorov i „veteránov“ sa po trojiciach striedalo celých 24 hodín. Futbal odštartoval v piatok 13. marca úvodný výkop hosťa z Ríma, saleziána Filiberta Gonzálesa, ktorý je členom hlavnej rady saleziánov a je radcom pre spoločenskú komunikáciu. Po ňom začal futbalový maratón, ktorý bez prestávky trval až do nasledujúceho večera.

2015 03 20 24hodinovka 1

2015 03 20 24hodinovka 2

20. ročník bol špecifický hlavne tesnými výsledkami. Počas hry sa skóre niekoľkokrát obrátilo a ani jednému tímu sa nedarilo získať väčší náskok. Do hry sa počas soboty zapojili aj takí, ktorí o sebe vyhlásili, že absolvovali všetkých dvadsať turnajov. Isté však je, že tých, ktorí absolvovali aspoň polovicu, tam bolo dosť a z „tribúny“ ich už dokonca povzbudzovali aj manželky s deťmi. Tak sa z turnaja stala spoločenská udalosť strediska, pri ktorej sa stretávajú viaceré animátorské generácie.

2015 03 20 24hodinovka 4

2015 03 20 24hodinovka 3

„V období pôstu je to aj o tom, vedieť obetovať námahu, niečo so sebou urobiť. Má to aj taký zmysel, že sa chceme učiť zapierať v živote, lebo dnes by každý chcel všetko ľahko a práve toto chalanov motivuje dať niečo zo seba,“ hovorí vedúci strediska, don František Kubovič. „Ide hlavne o dobré využitie času, urobiť niečo pre seba, ale aj pre partiu, pre spoločenstvo. Prehĺbia sa vzťahy, ľudia sa lepšie spoznajú v krízových situáciách, vidieť ako reagujú, takže je to veľmi obohacujúce pre všetkých.“

Dvadsaťštyrihodinovka napokon skončila bez vážnych zranení, hoci nasadenie bolo veľké a o výhru bojovali obe strany až do konca. Nakoniec zvíťazilo družstvo modrých. Po 24 hodinách futbalu bolo finálne skóre 536:523.

2015 03 20 24hodinovka 5

tl, foto: archív strediska Miletičova

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.