Minister zahraničia Ivan Korčok navštívil v Baku aj saleziánov

(Baku, 18. marca 2021) – Počas svojej pracovnej cesty v Azerbajdžane sa minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Ivan Korčok stretol v Baku aj s Apoštolským prefektom Mons. Vladimírom Feketem. Pri tej príležitosti pozdravil aj zástupcov saleziánskej komunity.

„Bolo veľmi zaujímavé vypočuť si názory a skúsenosti pána biskupa zo života v krajine, oboznámiť sa so vzťahom azerbajdžanskej vlády k náboženským obciam a pomocou, ktorú Azerbajdžan venuje na rekonštrukciu kultúrnych pamiatok Vatikánu. Moju návštevu som využil aj na to, aby som mohol priviezť slovenským rehoľníkom zásielku liturgických pomôcok, ako aj pomoc vo forme ochranných rúšok pod značkou SlovakAid,“ uvádza slová ministra Korčoka správa Ministerstva zahraničných vecí.

„Popri rúškach Slovak Aid, ktoré nám daroval minister, prišla nám s ním aj zásielka z Rožňavy, kde don Ján Čapla so saleziánmi spolupracovníkmi pripravili dvetisíc kusov ochranných masiek. Vďaka veľkej angažovanosti nášho veľvyslanca tu v Azerbajdžane pána Milana Lajčiaka sa táto zásielka k nám dostala veľmi promptne,“ priblížil okolnosti návštevy Mons. Vladimír Fekete.

V Baku si minister zahraničia Ivan Korčok prezrel tamojší katolícky kostol a pastoračné priestory a pozdravil sa aj so zástupcami saleziánskej komunity.

spracoval: rhsdbfoto: MZV SR a facebook Ivan Korčok; viac foto TU

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.