Mladí budú prežívať pôst aj v online svete

(Bratislava, 17. februára 2015) – Aj tento rok si budú mladí ľudia pomáhať v intenzívnejšom prežívaní pôstu. Už po piaty raz prichádzajú so sériou krátkych zamyslení Forty For You, ktoré majú prispieť k aktívnejšej príprave na najväčšie kresťanské sviatky roka.

Laura, združenie mladých, v spolupráci s mladými dobrovoľníkmi spustí na popolcovú stredu pôstnu aktivitu, ktorú tvorí 47 inšpiratívnych zamyslení. Tie vychádzajú z evanjelia dňa a sú doplnené podnetným obrázkom, krátkou osobnou modlitbou, predsavzatím a inšpiratívnym bonusom charakteristickým pre virtuálny svet.

„Cieľom nášho projektu Forty For You je inšpirovať mladých ľudí k hlbšiemu prežívaniu pôstu a k rozjímaniu nad Svätým Písmom. Aby sa tak pôst stal lepším prostriedkom na skvalitnenie vzťahu s Bohom,“ vysvetlila Martina Mäsiarová, spolukoordinátorka projektu.

„Uvedomujeme si veľkosť online sveta, v ktorom žijú mladí ľudia a tiež jeho možnosti a preto chceme využiť aj tento priestor na evanjelizáciu,“ doplnila Lucia Chmelová, spolukoordinátorka projektu Forty For You.

Autormi zamyslení sú mladí ľudia, ktorým záleží na ich duchovnom živote, ale aj na živote tých, ktorých stretávajú vo virtuálnom svete, kde môžu svoje myšlienky zdieľať. „Meditácia Svätého Písma už je pre mňa takým zvykom, tak som využil túto možnosť ozvláštnenia a zároveň aj podelenia sa o to s druhými. Tiež som rád, že tak môžem inšpirovať ľudí k pravidelnej meditácii,“ povedal jeden z autorov zamyslení.

Pôstny projekt odštartuje 18. februára a okrem facebooku sa zamyslenia budú dať prečítať aj na www.laura-mladez.sk a www.40dni.sk.

Júlia Čižmárová, predsedníčka združenia

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.