Mladí chystajú dar pre pápeža v podobe záväzku služby blížnemu v nasledujúcom školskom roku

(Bratislava, 31. augusta 2021) – Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže prichádza pri príležitosti návštevy pápeža Františka na Slovensku s iniciatívou Buď naplnením pápežovho sna. Jej cieľom je ukázať Svätému Otcovi, že aj na Slovensku žije generácia mladých ľudí, ktorí chcú byť naplnením jeho sna o milióne mladých kresťanov, ktorí sú „chodiacou sociálnou náukou Cirkvi“, ako o tom píše v úvode knihy DOCAT (Sociálna náuka Cirkvi pre mladých).

Angažovanosť mladých v spoločnosti je pre pápeža dôležitou témou. „Chceme pápežovi Františkovi odovzdať dar – graficky spracovaný odkaz, s uvedeným počtom a fotografiami mladých ľudí, ktorí urobili konkrétny záväzok, definovaný počtom hodín, ktoré venujú službe blížnemu alebo svetu, v rámci školského roku 2021/2022,“ približujú organizátori.

Do iniciatívy sa môžu zapojiť mladí vo veku 13-33 rokov splnením troch krokov:

1. Premyslieť si svoj záväzok 2. Vyplniť formulár najneskôr do 10.9.20213. Stať sa naplnením pápežovho sna – žiť evanjelium v praxi – pomôcť blížnemu a byť darom pre svet.

Viac informácií nájdete na stránke zmenme.to alebo na adrese dobrovolnictvo@ozviac.sk.

Zdroj: domka.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.