Mladí lídri sa školili v efektivite

(Liptovská Štiavnica, 26. marca 2015) – Počas prvého marcového víkendu sa v zariadení Carmagnola v Liptovskej Štiavnici stretli mladí ľudia, aby sa pod vedením dona Petra Figeľa SDB a Lydky Ondrejkovovej zúčastnili školenia na tému 7 návykov skutočne efektívnych ľudí od Stephena R. Coveyho.

Tento víkend bol prvý z troch stretnutí, ktoré skupinka budúcich, či už terajších lídrov absolvuje, aby sa naučila efektívne využívať svoj čas a talenty, ktoré každý v inej miere a podobe dostal od Boha. Skupinka 15 ľudí, ktorá sa zišla bola veľmi pestrá, od angažovaných mladých animátorov, cez vojenského veliteľa, mladého výskumníka, či riaditeľku materskej škôlky. Taktiež prišiel aj prívetivý manželský pár, ktorý sa snaží návyky zaviesť nie len do pracovného života, ale aj do rodinného.

Forma školenia poskytovala popri nových informáciách, prezentáciách či pútavých videách priestor na vlastné otázky, inšpiratívne nápady ako aj čas na osobné zdieľanie sa. Celý víkend bol pretkaný saleziánskou atmosférou rodinného ducha, ku ktorým samozrejme patrili i sväté omše a modlitby. Počas voľna sa všetci odreagovali pri futbale a spoločenských hrách.

Viac na www.domka.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.