Mladí sú o krok bližšie k animátorstvu

(Žilina, 16. marca 2018) – Trnavskí animátori spolu s bratmi saleziánmi a sestrami saleziankami obsadili druhý marcový víkend saleziánsky dom v Žiline. V poradí druhá víkendovka v tomto školskom roku s názvom Tajomstvo animátorstva sa niesla v duchu otvorenosti a budovania vzťahov.

Prvý deň sa o program postarala hosťka animátorka Aďa Tóthová. Pripravila zaujímavé teambuildingové aktivity, v ktorých mladí pokračovali i ďalšie dni. Druhý deň si 38 zúčastnených vypočulo prednášku miestneho saleziána dona Petra Ondreja o animátorstve z pohľadu vzťahov. „Je vidieť, že títo mladí vyrastali u saleziánov – herňa je obsadená,“ povedal s potešením.

Následne animátori dostali do rúk mapu a s očakávaním putovali po Žiline. „Veľmi sa mi páčilo, že cesta do žilinskej charity bola zahalená rúškom tajomstva. Nikto nevedel, čo ideme robiť, no oplatilo sa,” hovorí o svojich dojmoch stredoškolská animátorka Dorka Dobošová.

Vďaka otvorenosti pracovníkov charity mladí mohli priložiť ruku k dielu. Jedna skupinka zobrala na prechádzku štyroch obyvateľov domu pre seniorov, z toho dvaja boli na vozíku. Druhá skupina zostala v priestoroch charity, kde šmirgľovali schody, umývali okná a venovali sa seniorom. „Snažíme sa otvorenosť vnášať do podvedomia nielen animátorov, ale všetkých ľudí okolo. Preto aj tá aktivita pomôcť úplne neznámym v Charite," povedal spoluorganizátor don Marián Zachar.

Víkendovku zakončili organizátori infoblokom. Animátorom odkázali, aby sa nebáli pýtať sa a zaujímať sa o stredisko, vytvárať rodinnú atmosféru a brať ohľad na svoju rodinu. Christián Mikláš ako starší animátor pripomenul: „Rád by som znovu upriamil pozornosť na vaše priority, lebo od nich by sa mal odvíjať váš život v oratku, no ako bolo povedané, nepresiľte sa!”

Zdroj: www.salezianky.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.