Mladí z Banskej Bystrice zažili „nadpriemerný“ pobytový tábor

(Hronec, 9. júla 2014) – Už po štvrtý krát sa vybrali mladí z Bystrice na pobytový tábor do rekreačného zariadenia Poniklec pri Hronci. Mottom tábora bolo "Priemer nestačí". Program, spoločenstvo, atmosféra či duchovné aktivity mali ďaleko od priemeru. Pre účastníkov boli nachystané dni s témou Harry Potter, Pán Prsteňov, Mafia, Boj o prežitie, Detektívny deň či hudobný festival.

Prvý večer patril už tradične gagom – krátkym videám, ktoré natočila partia mladých animátorov. Tento rok boli zamerané na spoznávanie nášho kraja a krásnych miest, ktoré ponúka. Druhý deň mal názov Boj o prežitie a skupinky strávili takmer celý deň v lese, kde sa naučili určovať svetové strany, zakladať oheň či maskovať sa. Od štvrtého dňa začalo celkom výdatne pršať, ale to nemalo žiadny vplyv na spoluprácu a improvizáciu tímu animátorov a hlavného stanu. Skupinky sa snažili vyriešiť detektívny prípad vraždy a počas celého dňa prebiehalo vypočúvanie a hľadanie indícii. Cez polovicu tábora sme sa preniesli v mafiánskom dni. Tábor ovládli dvaja mafiánsky šéfovia, ktorý nakoniec spoločne vybudovali veľké kasíno, v ktorom sa mohol každý zabaviť podľa svojej chute.

Podľa zákulisných informácii šla na tábor väčšina detí kvôli dňu s názvom "Pán Prsteňov". V tento deň sa odohral veľká bitka medzi dobrom aj zlom, na bojisku lietali šípy z luku, rinčali meče a ozýval sa rev Skurutov, Škretov, Korzárov, Trpaslíkov, Elfov či Hobitov.

Tohtoročný tábor sme ukončili v hudobnom štýle. Päť skupín natočilo naozaj kvalitné a zábavné klipy a celý tábor sa vybral na festival, kde si mohli vychutnať cukrovú vatu, kukuricu, miešané nápoje a vyskúšať rôzne atrakcie ako napríklad skákacie chodúle, živé kalčeto či trampolínu. Večerný program patril hviezdam ako Suvereno, Pitbul, Shakira, Evka Máziková, Celeste Buckingham, Jenifer Lopez či Madona.

Poniklec 2014 nebol iba priemer, lebo ten nám nestačí! Je to napísané aj na okuliaroch, ktoré dostal každý účastník. Mladí od saleziánov z Banskej Bystrice sa snažia robiť všetko s radosťou, veselosťou a vkladajú sa do toho naplno.

Viac fotiek a informácii o tábore nájdete na www.sbb.sk.


 

Martin FuniakFoto: Martin Funiak

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.