Mladí z Bardejova strávili záver prázdnin v Boscolande

(Bardejov, 28. augusta 2017) – Posledné augustové dni v Bardejove už tradične patria druhému prímestskému táboru. Tento rok sa niesol v téme Boscoland. Svet kolotočov, karnevalu a zábavy bol spojený s donom Boscom, ktorému pomáhali Laura Vicuňa a Dominik Savio.

V pondelok sa deti rozdelili do skupiniek a zahrali si v nich proti sebe rôzne hry. Počas ďalšieho dňa si nazbierali materiál, z ktorého poobede vyrábali v skupinkách maskotov. Po prezentácii svojich výtvorov sa vydali na promenádu po Vinbargu. Deň zakončili vyhlásením najlepšieho maskota, ktorého vybrala porota zložená zo saleziánov.

V stredu čakala mladých mestská hra. Na jednotlivých stanoviskách dostávali súradnice, podľa ktorých hľadali „stratené deti“. Obednú prestávku spolu so svätou omšou strávili na Kalvárii a po nej pokračovali v pátraní. Nakoniec dorazili k Cyrilo-metodskému krížu, kde ich už čakali hľadaní "stratenci".

Posledný deň tábora deti mohli zažiť tradičné oratko. Doobeda si pre nich animátori pripravili stretká podľa ročníkov a poobede si všetci mohli vybrať čo budú robiť. Niektorí hrali volejbal, iní hokejbal alebo futbal, ďalší vyrábali niečo kreatívne alebo tancovali.

Na záver celého tábora pozvali organizátori všetkých rodičov, aby sa k nim pripojili a aj oni zažili niečo z táborovej atmosféry. Animátori spolu s deťmi tancovali, spievali a za prítomnosti rodičov strávili spolu posledné spoločné chvíle.

Zdroj: www.pobavi.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.