Mladí z Dubnice nad Váhom prežili na tábore príbeh dona Bosca

(Dubnica nad Váhom, 13. júla 2020) – Laura v Dubnici nad Váhom sa od 6. do 10. júla premenila pre viac ako sto ľudí na Turín z 19. storočia. Prímestský tábor sa totiž niesol v znamení dona Bosca.

V pondelok sa deti stretli s turínskou šľachtou, kráľovskou rodinou, ale aj s turínskou biedou a malými gangami. Nechali sa k nim zlákať a onedlho skončili za mrežami. Vo väzení však stretli dona Bosca, ktorý ich tam navštevoval a snažil sa im pomáhať. Jeden chlapec mu potom povedal: „Ty si z celého väzenia ten najlepší kamarát!“ Donovi Boscovi sa podarilo vybaviť spravodlivosť a slobodu pre týchto mladých, a tak začala ich snaha o oratko. Stálo ich to veľa síl a trpezlivosti, sťahovali sa aspoň štyrikrát, ale nakoniec našli Pinardiho kôlničku priamo na Valdoccu v Laure.

Začala sa tvoriť veľká oratkovská rodina a tá potrebovala aj mamu. Don Bosco teda zavolal svoju mamu, mamu Margitu, a všetci spolu sa vybrali na rodinný výlet na Hričovský hrad. Ďalší deň sa usilovali v Škole dona Bosca, aby mali potom šancu získať vysnívané zamestnanie. Z práce sa všetci vrátili natešení a aj majstri boli s deťmi spokojní.

Posledný deň tábora Don Bosco ledva zabránil deťom a mladým vykradnúť banku. Chceli mu totiž pomôcť splatiť dlhy, ktoré mal kvôli nim. Don Bosco však stále opakoval: „Dôverujte Panne Márii a uvidíte, čo sú to zázraky.“ A mal veru pravdu. Peniaze prišli presne v pravý čas a všetci to veľkolepo oslávili.

Tábor sa skončil vďačnosťou za všetky deti, animátorov, sestry, bratov, ale aj rodičov a ďalších "majstrov", ktorí pomohli akýmkoľvek spôsobom. Tešíme sa znova nabudúce!

Zdroj: www.laura-mladez.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.