Mladí z Kalvárky zasadli do školských lavíc aj počas prázdnin

(Viničky, 19. júla 2018) – V horúcom prvom júlovom týždni sa mladí a animátori z košickej Kalvárie na čele so saleziánmi vybrali na prvý tábor tohto leta. Obľúbené táborisko Viničky sa premenilo na tradičnú slovenskú dedinku s nádychom Tajomstva rodu Cornbell, ktoré mali účastníci možnosť každý večer postupne objavovať.

„Dostali sme príležitosť vyskúšať si všetko, čo patrí k starobylým slovenským tradíciám, ako napríklad slovenské remeslá, chránili sme si našu dedinku od vlkov, dojili kravičky, spoznávali slovenské rozprávky, príslovia a porekadlá, zobúdzali sa na spev kohúta či oslavovali založenie našej dedinky Držkovce,“ približuje program účastníčka. V rámci piatkového pôstu sa mladí, napriek prázdninám, zúčastnili vyučovania na slovenskej škole. Vyskúšali si predmety ako počty, východňarčina, telocvik, špivanky, zemepis alebo prírodopis.

Večer sa však v okolí táboriska začali objavovať temné postavy so striebornými maskami. Priorstvo MorsMortis ohrozovalo tábor až do piatku, kedy už deti mali zozbierané všetky tajné listiny, našli korunu, zničili ju a s ňou aj túto zlovestnú hrozbu. V sobotu sa táborníci lúčili so slzami v unavených očiach a spokojnými úsmevmi.

Zdroj: kalvarka.sk

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.