Mladí z košickej Kalvárie odohrali svoje prvé divadelné predstavenie

(Košice, 27. marca 2015) – Don Bosco považoval divadlo za neodmysliteľnú súčasť svojich oratórií, kde mohla mládež rozvíjať fantáziu a využiť svoju obrovskú energiu. Tento fakt si k srdcu zobrali aj mladí zo saleziánskeho strediska na Kalvárii v Košiciach, ktorí si pripravili divadelnú paródiu na námet klasickej rozprávky Šípková Ruženka. Pod taktovkou miestneho direktora Pavla Dršku niekoľko mesiacov nacvičovali repliky, zháňali rekvizity a šili kostýmy. Ich úsilie vyvrcholilo piatu pôstnu nedeľu 22.3.2015, na ktorú bola určená slávnostná premiéra. Priestory niekdajšieho starého kostola na Kalvárii zaplnilo nečakané množstvo detí, mladých, dospelých, ale aj starších divákov. Už od prvej minúty bolo v sále počuť výbuchy smiechu, ktoré sa ešte znásobili, keď na javisko vyšli ženské postavy, ktoré hrali muži.

2015 03 27 03 divadlo4

„Dalo mi to úžasné skúsenosti. Prekonal som sám seba. Predtým som si myslel, že nikdy nebudem schopný vystupovať pred ľuďmi a zrazu som bol tam, a hral som princa, alebo aspoň som sa snažil. Zároveň som mohol stráviť ešte viac času na Kalvárke a ešte lepšie sa spoznať so spoluanimátormi a kandidátmi. Som vďačný za túto príležitosť nášmu otcovi direktorovi. Samozrejme som vďačný Bohu, že sa nám to nakoniec všetko podarilo. Verím, že sa Mu to páčilo,“ odpovedal mladý animátor Slavo Pásztor.

2015 03 27 03 divadlo1

V predstavení účinkovalo spolu jedenásť postáv. Diváci ocenili skutočnosť, že účinkujúcich tvorili rôzni členovia saleziánskej rodiny na Kalvárii – deti zo stretiek, animátori, saleziáni, ale aj prednovici. Celková dĺžka divadla bola približne 45 minút. Na konci sa diváci odmenili hercom obrovským potleskom. Všetkých milo prekvapila správa, že pre veľký záujem je už teraz pripravená repríza, ktorá bude 19. apríla 2015.

„Myslím si, že to nemalo žiadnej chybičky! Kulisy, kostýmy a herecké výkony boli jednoducho úžasné. Čo sa týka príbehu, bolo to vtipné a zároveň to malo krásnu myšlienku. Už teraz sa teším na reprízu, ktorú si určite nenechám ujsť,“ povedala diváčka Annamária Adamčíková.

2015 03 27 03 divadlo

Lukáš Bobor Závodník

Každý váš dar investujeme do mladých

Saleziánske dielo je sieť saleziánskych stredísk, v ktorých denne tisíce ľudí trávi zmysluplný čas. Každý je vítaný. Váš pravidelný mesačný príspevok využijeme pre správny rozvoj vašich detí. Pomôže nám tiež rozvíjať športové, kultúrne, sociálne a duchovné aktivity pre mladých, rodičov a aj našich najstarších.